Šípkarka Jamnická z R. Soboty získala titul juniorskej majsterky Slovenska. V kategórii žien brala striebro

Šípkarka Michaela Jamnická z Rimavskej Soboty potvrdila, že patrí k elite na Slovensku. Stala sa majsterkou Slovenska do 18 rokov v klasických šípkach a v kategórii žien potom obsadila striebornú priečku. Republikový šampionát sa konal uplynulý víkend v Trnave. „V juniorskej kategórii som mala majstrovské ambície. Tie sa mi podarilo naplniť. Som rada, že som získala titul. Bola som spokojná so svojimi výkonmi. V priebehu zápasov som bola pokojná, sústredila som sa len na hru, celkom mi to padalo a nič iné som neriešila,“ povedala pre vobraze.sk sedemnásťročná Michaela Jamnická. Víťaznú trofej si vybojovala s prehľadom. „Pozitívne vnímam, že nás v juniorskej kategórii súťažilo osem a nebolo to iba o nejakých štyroch šípkarkach,“ doplnila študentka odboru ochrana osôb a majetku na Súkromnej strednej odbornej škole v Rimavskej Sobote.

Talentovaná Soboťanka preukázala svoje schopnosti aj medzi ženami, kde si rovnako počínala úspešne a dokonca bojovala o titul. „Nečakala som, že skončím na druhom mieste. Je to určite nadplán. Veľmi ma toto umiestnenie potešilo. Myslím si, že som mala aj na víťazstvo, ale nepodarilo sa mi finálový zápas doviesť do úspešného konca,“ uviedla Jamnická.

Triumfovala vo svojej základnej skupine a vo vyraďovacej fáze sa postupne prepracovala až do finále. „Zvládla som ťažký semifinálový duel. Vo finále som prehrávala, vyrovnala som stav, ale napokon som so súperkou z Považskej Bystrice prehrala. Moja hlava tam už nepracovala tak, ako by mala,“ priblížila Michaela. Ako dodala, získala druhú medailu na majstrovstvách Slovenska v seniorskej kategórii. Dosiahla lepší výsledok než vlani, keďže vtedy obsadila tretie miesto.

„Presvedčila som sa o tom, že o rok by som mohla mať vyššie ambície a reálne útočiť na titul v ženskej kategórii,“ zdôraznila Michaela Jamnická, ktorá je registrovaná v 1. DC Brezno.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album M. Jamnickej