Šípkarka Jamnická z R. Soboty rozšírila svoju zbierku trofejí. Má skúsenosti z vrcholných podujatí

Talentovaná šípkarka Michaela Jamnická z Rimavskej Soboty zápolila v končiacom sa roku na troch významných podujatiach. Sedemnásťročná stredoškoláčka štartovala na turnajoch v ženskej i v juniorskej kategórii. Obohatila svoju medailovú zbierku. „Bol to pre mňa náročný rok. Nebola som si istá, či sa dostanem do ženskej reprezentácie. Napokon sa mi to podarilo, upokojila som sa a bolo to celkom fajn. Teší ma, že patrím medzi päť najlepších šípkarok na Slovensku. Rada by som si zlepšila postavenie v domácom rebríčku. Progres som zaznamenala v mentálnej oblasti, ktorá je v tejto hre kľúčová,“ povedala pre vobraze.sk Michaela Jamnická.

Predstavila sa na majstrovstvách Európy v elektronických šípkach, ktorých dejiskom bolo španielske mesto Benidorm, v provincii Alicante. Premiéru na nich absolvovala už vlani. „Súťažila som v ženskej kategórii i medzi juniorkami, kde som sa umiestnila lepšie. V juniorskej kategórii som obsadila štvrté miesto. Nehodnotím to veľmi pozitívne, pretože si myslím, že som mohla dosiahnuť oveľa lepšie umiestnenie. Štartovala som tiež v súťažiach dvojíc,“ uviedla Jamnická. Ako dodala, okrem toho štartovala v dejisku ME aj na neoficiálnych otvorených turnajoch. „Na neoficiálnom turnaji som v ženskej kategórii obsadila druhé miesto, takže som si priniesla medailový suvenír,“ doplnila.

Michaela Jamnická (v strede)

Jej druhým tohtoročným vrcholom bol európsky juniorský šampionát v klasických šípkach vo Viedni. „Postúpila som tam zo základnej skupiny, ktorú som vyhrala. Dostala som sa do osemfinále, teda medzi šestnásť najlepších a tam som vypadla. Moje účinkovanie hodnotím pozitívne, bolo to dobré. Predstavila som sa tiež v súťaži dvojíc dievčat,“ skonštatovala študentka odboru ochrana osôb a majetku na Súkromnej strednej odbornej škole v Rimavskej Sobote.

Do bojov v klasických šípkach zasiahla premiérovo na Svetovom pohári v dánskom Esbjergu. „V prvom rade som bola veľmi rada, že ma tam zobrali. Dostala som sa tam z pozície náhradníčky, keďže tam nemohla odcestovať jedna z nominovaných. Užila som si to, super som si zahrala. Celkom sa mi darilo v tímovej súťaži žien. Hlavný manažér našej výpravy bol s mojimi výkonmi veľmi spokojný. V súťaži družstiev sme postúpili zo základnej skupiny, prebojovali sme sa medzi osem najlepších tímov. V individuálnom zápolení som neprešla cez prvé kolo,“ sumarizovala Jamnická.

Súťaženie v klasických šípkach je jej bližšie než v elektronických. Ako uviedla, v tomto roku sa stala v Tatranskej Lomnici majsterkou Slovenska do 23 rokov. „Tento titul, ktorý som získala v elektronických šípkach, považujem za najcennejší tohtoročný výsledok,“ zdôraznila Michaela. Dodala, že na medzinárodnom turnaji v Šamoríne obsadila v juniorskej kategórii druhé miesto, pričom jej súpermi boli aj chlapci. „V ženskej kategórii som tam skončila v elektronických šípkach ôsma,“ poznamenala. Na podujatí Darts Slovak Open získala v Šamoríne bronz. Kov rovnakého lesku si priniesla z Czech Open v Prahe. Na obidvoch podujatiach prenikla na pódiové pozície medzi juniorkami v klasických šípkach.

Michaela má radosť z toho, že získala sponzora. „Podporoval ma už v tomto roku. Je z Česka. Sponzoruje viacerých šípkarov. Vravel, že ma považuje za najväčší talent na Slovensku. Je to môj prvý sponzor,“ prezradila nadaná tínedžerka.

Trénuje v Rimavskej Sobote, je registrovaná v 1. DC Brezno. „V tomto roku som trochu zanedbala tréningy, takže v tom nasledujúcom to hodlám dobehnúť v záujme toho, aby som napredovala,“ povedala Michaela Jamnická.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album M. Jamnickej