Na Včelinci pretekalo vyše 120 motorkárov. Prišlo aj veľa detí + foto a video

Na Včelinci pri Rimavskej Sobote pretekalo vyše sto jazdcov zo Slovenska či Maďarska. Jesenný termín využilo niekoľko žien, ale aj vyše tridsať detí. Súťažili o Pohár bratov Kubišovcov, bývalých pretekárov, ktorí patria k priekopníkom tohto športu v našom regióne a reprezentovali Československo aj na medzinárodných podujatiach. Organizátori si účasť motorkárov, ako aj sobotňajšie počasie pochvaľovali. Ako pre vobraze.sk priblížil predseda usporiadateľského klubu Motošport RS Miroslav Lojka, mali 122 pretekárov. „Pády boli, ale malé a bez úrazov. Našťastie sa nikomu nič nestalo,“ povedal Lojka, podľa ktorého trať zveľaďujú každý rok a pred pretekmi ju ešte kus upravili. „Robili sme nejaké skoky, odskoky a zveľadili sme zase kúsok trať. Podľa toho, aké sú finančné možnosti,“ poznamenal.

Z domácich pretekárov sa najlepšie darilo v profi kategórii Dušanovi Havranovi. V kategórii MX2 do 250 cm3 obsadil druhé miesto. „Z detí v kategórii MX 65 skončil na šiestom mieste náš pretekár Alexander Papanecz. Siedmy bol Erik Hoszúreti,“ doplnil Lojka.

V kategórii MX65 štartovalo 9 detí, v MX50 ich bolo 11. V MX85 sa predstavilo až 14 mladých motorkárov. „Detí bolo celkovo viac ako 30. Chodia k nám radi, máme dobre pripravenú trať. Sú spokojní s celou organizáciou podujatia, tak sa nám to rozrastá,“ povedal a dodal, že je veľmi dobre, že do budúcna bude medzi pretekármi na čom stavať.