Na Kurinci stanovili ceny vstupného na kúpalisko, sfunkčnia aj parkovacie automaty

V rekreačnej oblasti Kurinec -Zelená voda pri Rimavskej Sobote stanovili výšku vstupného na blížiacu sa letnú sezónu. Ako pre vobraze.sk ďalej priblížil Attila Šimko, ktorý je poverený vedením Technických služieb mesta Rimavská Sobota, cena vstupného pre verejnosť zostáva taká, aká bola minulý rok. Dospelí návštevníci s trvalým pobytom v R. Sobote si na celý deň zaplatia 6 eur. Návštevníci z okolia zaplatia 8 eur, po 17.00 hod. to budú 3 eurá. Deti, študenti či všetci dôchodcovia si zaplatia vstupné vo výške 3 eurá. Sumy sa podľa Šimka nemenia ani pre stanový či kempingový tábor. Upravená bola len výška nájomného pre terasy stánkarov a bufetárov, kde došlo k navýšeniu zo 7 na 10 eur za m2 na mesiac.

O zvyšovaní výšky vstupného sa uvažovalo v uplynulých týždňoch. Na rokovaní mestského zastupiteľstva to na jar naznačil primátor mesta Jozef Šimko. Podľa jeho slov zvažoval zvýšenie vstupného o jedno euro. Ako poznamenal, napríklad tak lacný vstup do kempingu nie je inde na Slovensku. K zvyšovaniu vstupného však napokon nedošlo.

Viac ako mesiac pred začatím letnej sezóny pokračujú na Kurinci v Rimavskej Sobote s prípravou na ňu. Rekreačná oblasť ponúka bazény s geotermálnou vodou, pitnou vodou i prírodnú nádrž. Podľa povereného riaditeľa bol areál pokosený, lavičky namaľované a čistia dlažbu od buriny. Opravené bolo aj drevené mólo pri prírodnej vodnej nádrži. Podľa Attilu Šimka ich na to upozornila hygiena, podobne ako na potrebu sieťky proti hmyzu na budovách toaliet. Pri bufetoch bude nový chodník, asfaltový povrch vymenia za zámockú dlažbu. Súčasťou opravy sú aj schody.

V marci pracovníci TSM vysadili na Kurinci 60 stromov. Ide o platany, ktoré majú byť súčasťou budúceho kempingu, ktorý samospráva chce presunúť v budúcnosti na nové miesto. V súčasnosti samospráva najväčšiu finančnú čiastku investuje do výstavby bazénu s vlnobitím, ktorý má byť hotový do budúcej letnej sezóny. Ide o sumu vyše 1 700 000 eur.

So začiatkom letnej sezóny budú sfunkčnené aj dva parkovacie automaty. Osadené majú byť na rohu pri začiatku prvého parkoviska a aj na vstupe do areálu kúpaliska. Parkovné sa bude platiť vo výške dvoch eur na deň. Zámerom spoplatnenia parkovania i VZN mesta k parkovaniu sa poslanci zaoberali už pred rokom, v letnej sezóne vlani však automaty na Kurinci osadiť nestihli. Parkovanie sa týka aj centra mesta a platí od januára tohto roku.

Zdroj: vobraze.sk