Na Kurinci začali s prípravnými prácami k výstavbe novej atrakcie. Robiť majú aj projekt nového kempingu

V rekreačnej oblasti Kurinec pri Rimavskej Sobote začali s prácami na výstavbe novej atrakcie. Je ňou bazén s vlnobitím, ktorým samospráva chce rozšíriť možnosti kúpaliska. Výška investície bola odsúhlasená na približne 1,7 mil. eur a financovaná má byť z úveru a príjmov z rekreačnej oblasti. Práce na bazéne má realizovať spoločnosť Metrostav Slovakia. 

Bazén s vlnobitím a technologickou budovou má mať atypický tvar a jeho plocha má mať rozmery približne 50×70 metra. Bližšie pri jazere má byť strojovňa s hlbokou vodou a samotný bazén sa bude ťahať do mierneho kopca ku kempingu, kde bude voda plytšia. Podľa avizovaných informácií samosprávy má byť najväčšou letnou atrakciou v širokom okolí, keďže takýchto bazénov je celkovo málo. Stavba má byť podľa primátora mesta Jozefa Šimka ukončená v mesiaci marec 2025. „Znamená to, že bazén s vlnobitím pre našich občanov plánujeme odovzdať do užívania 15. júna 2025,“ informuje primátor mesta na sociálnej sieti.

Včera tak začali s odstraňovaním ornice na príjazdovej ceste k stavenisku. „Pracovníci TSM Rimavská Sobota predtým odstránili oplotenie areálu a rozobrali príjazdovú cestu zo zámkovej dlažby, aby ju prechádzajúce stroje nezničili,“ povedal pre vobraze.sk poverený riaditeľ TSM Attila Šimko. Ako dolnil, na Kurinci sa počíta aj s výstavbou nového kempingu, na ktorého projektovú dokumentáciu poslanci nedávno odsúhlasili sumu 30 tisíc eur. „Treba tam robiť všetko, prípojky, elektrinu, vodu, stromy, oplotenie. Túto a ani budúcu sezónu to ale najpravdepodobnejšie hotové nebude a bude využívaný starý kemping,“ priblížil Šimko. Umiestnený má byť pri asfaltovom parkovisku na Kurinci pri príjazdovej ceste a cyklotrase.

Samotný objekt bazénu s vlnobitím bol posunutý o niekoľko metrov, čo si vyžiadalo aj menšie úpravy projektu. Na novom mieste by mali byť viac posunuté od toaliet či tobogánu. Výstavba bude tak v blízkosti dvoch bufetov, ktoré začali rozoberať. Jeden z nich bol využívaný aj na stretnutia motorkárov. Či a kde bude bufet v prevádzke pre verejnosť, sa zatiaľ nevie.

Zdroj: vobraze.sk