Kúpalisko otvoria aj v Tisovci. Veria, že im bude priať počasie

Na severe Rimavskosobotského okresu otvoria od soboty 15. júna kúpalisko. Nachádza sa v Športovom areáli R. Valenta v Tisovci a spĺňa všetky povinné kontroly na uvedenie do prevádzky. Informáciu pre vobraze.sk potvrdila Denisa Csanková z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Rimavská Sobota. „Boli sme v Tisovci včera, je tam všetko tip-top,“ povedala. K dispozícii je tu neplavecký bazén, šatne, sprchy a vodu kontrolujú raz mesačne.

„Veríme, že nám počasie bude priať a budeme si môcť vychutnať letné kúpanie počas nadchádzajúcej sezóny, ktorá potrvá do 10. septembra 2024,“ uviedla samospráva Tisovca na fb stránke mesta. Kapacita bazéna je podľa tisovskej samosprávy 67 ľudí a denná kapacita kúpaliska je 300 ľudí. Otvorené má byť denne od 8.00 hod do 19.00 hod. Návštevníci tak môžu využívať aj skoršie ranné hodinové plávanie, ako aj večerné plávanie od 18.00 do 19.00 hod. Za tie si záujemci za hodinu plávania zaplatia jedno euro. Celodenné vstupné je vo výške 7 eur a deti majú vstup za 4 eurá.

Pracovníci RÚVZ Rimavská Sobota kontrolujú kvalitu vody, čistotu zariadení i celkovú pripravenosť kúpaliska, či je vykosený areál, ako aj odstránené nedostatky z minulého roka. Ako ďalej Csanková priblížila, povolenia okrem kúpaliska v Tisovci boli vydané aj pre rekreačný areál Kurinec-Zelená voda pri R. Sobote, kde otvárajú sezónu tiež v sobotu 15. júna. Kúpalisko ponúka viacero bazénov či tobogán.

V Hnúšti pripravujú mestské kúpalisko do prevádzky koncom mesiaca, podobne ako v Tornali. Zatiaľ sú k dispozícii otvorené aj kúpaliská ako Ormet na Teplom Vrchu a Prírodné jódové kúpele Číž. V Revúcej by chceli kúpalisko otvoriť koncom budúceho týždňa. Samospráva vtedy plánuje aj Dni mesta. Na Teplom Vrchu má byť budúci týždeň spustené aj menšie stredisko Drieňok, ktoré prevádzkuje obec.

Zdroj: vobraze.sk, foto: archiv mesto Tisovec