Výletný vláčik bude aj túto sezónu voziť ľudí na Kurinec bezplatne. Cena za parkovanie sú dve eurá

Výletný vláčik je na letnú sezónu pripravený. Využívať ho bude môcť verejnosť, ktorá navštevuje rekreačnú oblasť Kurinec Zelená voda. Autovláčik prevádzkujú Technické služby mesta Rimavská Sobota. Ako pre vobraze.sk približil poverený riaditeľ TSM Attila Šimko, vláčik má za sebou drobné opravy, bol vyčistený či miestami premaľovaný v poškodených častiach. Prešiel aj technickou kontrolou. Jeho využívanie bude závisieť od dobrého počasia.

V sobotu 15. júna, v deň odštartovania letnej sezóny však predpokladajú zlepšenie počasia a kúpalisko s kempingom bude otvorené. Vláčik majú šoférovať traja, možno štyria vodiči, podľa potreby. Niekedy ho šoféroval aj terajší poverený riaditeľ TSM.

„Keď bolo nutne treba a nebolo šoféra, tak som išiel ja,“  hovorí Attila Šimko, podľa ktorého bude vláčik v prevádzke, ako ako minulý rok a verejnosť sa ním odvezie bezplatne. Zastávky má na Hlavnom námestí, Malohontskej, Rožňavskej, Hostinského ulici na Sídlisku Západ či v Tomašovej. Vláčik v tomto roku zatiaľ nebol využívaný ani na objednávku pre organizované skupiny, cesta na Kurinec by tak mala byť jeho prvá oficiálna. 

Bazény na Kurinci sú už všetky napustené vodou. K dispozícii budú dva bazény s termálnou vodou, detský bazén, 25-metrový bazén s pitnou vodou, kde bola minulý rok vynovená filtrácia. Vo vybraných hodinách má byť využívaný aj trojitý tobogán. Areál má prísť ešte skontrolovať hygiena. Na Kurinci je aj prístup k vodnej nádrži. Okrem kúpania môže verejnosť využiť aj člnkovanie, vodné bicykle či paddleboardy. Člnky sú podľa Attilu Šimka už odsúhlasené. „Včera tu bola kontrola z Dunajplavby,“ hovorí. V rámci prípravy na sezónu pracovníci TSM podľa Šimka odstránili nedostatky, na ktoré ich upozornil Regionálny úrad verejného zdravotníctva v R. Sobote. Pripomenul, že išlo o opravu chodníka pri bufetoch a doloženie siete proti hmyzu v sprchách a toaletách. 

Cena vstupného pre verejnosť do areálu rekreačnej oblasti Kurinec-Zelená voda zostáva taká, aká bola minulý rok. Dospelí návštevníci s trvalým pobytom v R. Sobote si na celý deň zaplatia 6 eur. Návštevníci z okolia zaplatia 8 eur, po 17.00 hod. to budú 3 eurá. Deti, študenti či všetci dôchodcovia si zaplatia vstupné vo výške 3 eurá. Ako ďalej uviedol Šimko, ceny sa nemenia ani pre stanový či kempingový tábor.

Tento rok si priplatia však tí návštevníci Kurinca, ktorí tam zavítajú na autách. Parkovacie automaty sú už osadené a funkčné. Podľa platného VZN mesta o parkovaní sa od 1. júna vyberajú poplatky, a to celodenné parkovanie vo výške dvoch eur. 

Zdroj: vobraze.sk