Aktualizované: Na kúpalisku v Číži otvorili letnú sezónu. Akciu pre deti preložili

V Prírodných jódových kúpeľoch Číž otvorili blížiacu sa letnú sezónu pre verejnosť počas prvého júnového víkendu. Kvôli nepriazni počasia bolo však avizované podujatie pre deti presunuté na sobotu 8. júna. Spojené bude s pestrým programom pre deti, ktoré mali svoj sviatok. Pre deti do 15 rokov bude umožnený vstup zdarma a dostanú aj darček. Služby kúpaliska môže využívať verejnosť od 1. júna. Tento rok tu ponúkajú nové atrakcie. Ako ďalej avizuje generálny riaditeľ kúpeľov Michal Fajin, každý jeden vstup počas letnej sezóny bude zaradený do celosezónnej tomboly o skvelé ceny.

Počas sezóny bude pre návštevníkov pripravený kultúrny program na celé leto a netýka sa to len samotného otvorenia. „Každý víkend si príde klientela na svoje. O zábavu sa postarajú skupina Drišľak, Maskoti, Nótár Mary, obľúbený DJ Pali Bujna, ale návštevníci sa môžu tešiť aj veľa živej hudby v našej kúpeľnej kaviarni. Bude aj penová párty,“ hovorí Fajin. Medzi odporúčané podujatia zaradil aj oldies party veteránov či motorkárov na zraze Harley Davidson. Najbližšie kultúrne podujatie bude 6. júla.

Tento rok na kúpalisku Prírodných jódových kúpeľov Číž a.s rozšírili areál o priestor, takzvaný stellplatz a priblížili tak kvalitu poskytovaných služieb pre milovníkov autocaravaningu zriadením plnehodnotného stellplatzu, kde môžu pri svojich cestách využiť aj služby kúpeľov. Pre návštevníkov kúpeľov sú vonkajšie bazény otvorené už od polovice mája. Cena vstupného na kúpalisko pre dospelú osobu je 10 eur a sezóna by mala trvať do polovice septembra. K dispozícii je plavecký, neplavecký i masážny relaxačný bazén.

Na kúpalisku dbajú veľký dôraz na čistotu. K dispozícií bude aj tento rok vodný svet a podľa generálneho riaditeľa sa im podarilo rozšíriť atrakcie a súkromné VIP wellness, ktoré si vie klient zakúpiť aj s luxusným ležaním v separé priestore. Ako doplnil, zároveň ponúknu aj nové atrakcie pre deti, ako je jazda na štvorkolkách po pripravenej terénnej dráhe alebo skákací hrad či detské pieskovisko.

Práve aj kvôli rodinám s deťmi rozšírili minulý rok areál kúpaliska. „Dopytovali, že nemajú kde byť so svojimi najmenšími, ktorí ešte poobedňajších hodinách spinkajú a rodina chce byť v mimo ruchu pri bazénoch,“ hovorí a dodáva, že vytvorili tak pokojné prostredie.

Prírodné jódové kúpele Číž na juhu Rimavskosobotského okresu sú známe aj unikátnou jódovo-brómovou vodou. Ponúkajú relaxačné a liečebné pobyty. Jódovú vodu niekedy zasielali až do USA. Nedostatok jódu v organizme sa prejavuje poruchami funkcie štítnej žľazy – strumou a hypotyreózou, poruchami telesného a duševného vývoja. Relax môžu návštevníci načerpať aj v parku s jazierkom, dlhoročnými platanmi i veľkými a košatými lipami. Kúpele zaujmú aj svojou netradičnou architektúrou viacerých budov. Postavené boli koncom 18. storočia v horskom štýle budov v Nemecku či Švajčiarsku.

Zdroj: PR-príspevok, Prírodné jódové kúpele Číž a.s.