Dvojičky sa narodili desiatim mamičkám. V R. Sobote zachraňovali aj druhorodičku

V rimavskosobotskej Nemocnici Penta Hospitals prišli na svet aj dvojičky. Narodili sa desiatim mamičkám. Minulý rok sa celkovo narodilo 907 detí. Na svet prišlo 470 chlapcov a 437 dievčat. Medzi najčastejšie dievčenské mená, ktoré rodičia dávali svojim novorodencom, patrili Sofia, Natália a Ema. U chlapcov zase dominovali Tobias, Brandon a Sebastián. Ako ďalej vobraze.sk informovala Bianka Krejčíová, PR špecialistka spoločnosti Penta Hospitals SK, zdravotníci v rimavskosobotskej pôrodnici počas minulého roka zvládli aj niekoľko náročných pôrodov.

„Jedným z nich bola aj záchrana druhorodičky, u ktorej sa obyčajný pôrod skomplikoval a bol nutný cisársky rez. Ďalšou komplikáciou bolo masívne popôrodné krvácanie zapríčinené poruchami nidácie placenty. Pacientka bola následne trikrát reoperovaná pre opakované krvácania spôsobené poruchou zrážanlivosti krvi. V nemocnici sa o ňu staral celý tím lekárov a sestier z oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny, hematologického oddelenia a v neposlednom rade gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Pacientka dostala 22 konzerv krvi a iných náhrad, pričom nemocnica spolupracovala aj s hematologickým oddelením v Bratislave. Príbeh mamičky sa skončil šťastne a spoločne so svojím dieťatkom odchádzala z nemocnice zdravá, vďačná a šťastná a rovnako šťastní boli aj naši zdravotníci. Žiaľ, aj takéto prípady sa stávajú a našim zdravotníkom patrí veľká vďaka za ich nasadenie a odhodlanie, aby každý pacient odchádzal z nemocnice zdravý a spokojný,“ uviedol Dušan Suchý, riaditeľ Nemocnice Penta Hospitals Rimavská Sobota.

Spolu so zdravotníckym personálom si mamičky podľa Krejčíovej môžu v nemocnici v Rimavskej Sobote naplánovať, ako by mal ich pôrod vyzerať, a to od prijatia do nemocnice až po starostlivosť o novorodenca. Vytvoriť si tak môžu individuálny pôrodný plán. Minulý rok túto možnosť využilo 15 mamičiek. Mamičky môžu absolvovať aj predpôrodnú prípravu. Minulý rok túto možnosť využilo 78 mamičiek. Nemocnica tiež poskytuje muzikoterapiu či hydroterapiu, bonding a má zavedený rooming-in systém.

Zdroj: vobraze.sk, Penta Hospitals SK