Florbalista Nôta z R. Soboty hviezdi v extralige. Zažije debut v reprezentácii

Florbalista Lukáš Nôta z Rimavskej Soboty sa dostal do nominácie seniorskej reprezentácie na februárovú kvalifikáciu o postup na majstrovstvá sveta. Tá sa uskutoční v poľskom meste Lóchow. Dvadsaťdvaročný útočník, ktorý háji farby ŠK Lido Prírodovedec Bratislava, si odkrúti debut v reprezentačnom drese. Nôta prežíva životnú sezónu, je oporou ŠK Lido Prírodovedec Bratislava a priebežne najproduktívnejším hráčom extraligy mužov. Má na konte 66 bodov (34 gólov a 32 asistencií). Zaznamenal v nej najviac asistencií a priebežne mu patrí pozícia tretieho najlepšieho strelca.

„Som veľmi rád, že som sa dostal do tejto nominácie. Bol to môj cieľ. Obliecť si reprezentačný dres v áčku je snáď snom každého športovca. Zúročí sa tým moja doterajšia práca spojená s florbalom. Chcem sa predviesť v Poľsku v dobrom svetle a ukázať, čo je vo mne. Bude to moja premiéra na medzinárodnej úrovni,“ povedal pre vobraze.sk Lukáš Nôta. Ako dodal, chcel by sa bodovo presadiť, teda otvoriť si strelecký účet v národnom tíme a nadviazať na to prípadne ďalšími presnými zásahmi, alebo prispieť k dobrým výsledkom asistenciami. „Bolo by to fajn. Na medzinárodnej úrovni to však zrejme nebude ľahké,“ podotkol.

Odchovanec FBC Slovan Rimavská Sobota absolvoval niekoľko reprezentačných zrazov. „Bol som na piatich. Z toho tri sa konali v Trenčíne a dva v Česku. Čím ďalej mi prichádzali nominácie na reprezentačné zrazy, tak tým som stále viac a viac veril, že si zahrám v reprezentačných farbách. Konkurencia je v národnom mužstve na veľmi vysokej úrovni. Na zrazy chodievalo tridsať hráčov. V nominácii na kvalifikáciu ich figuruje dvadsať, a to vrátane dvoch brankárov. Na môj post ľavého krídla je veľa šikovných hráčov. Kým nevyšla nominácia na kvalifikáciu, nevedel som, na čom som, či sa do nej dostanem. Nakoniec sa mi to podarilo,“ priblížil Lukáš Nôta.

Poukázal na to, že na premiéru v reprezentácii čaká, keďže medzištátne prípravné zápasy neboli súčasťou zrazov, na ktorých sa zúčastnil. Reprezentačným trénerom Slovenska je Radomír Mrázek. „Snažil som sa mu ukázať na sústredeniach v dobrom svetle. Myslím si, že sa mi celkom vydarili. Boli to trojdňové zrazy, počas ktorých sme absolvovali po päť tréningov. Zavážiť pre mňa však mohlo aj to, že sa mi v extralige darí. Už teraz som prekonal svoju produktivitu, ktorú som mal v predchádzajúcich dvoch sezónach. Reprezentačný kouč hovorí, že si pozerá extraligové zápasy na internete, aby mal prehľad o výkonoch hráčov,“ povedal Lukáš Nôta. Študuje na Ekonomickej univerzite v Bratislave.

ŠK Lido Prírodovedec Bratislava sa nachádza aktuálne v tabuľke na tretej priečke. Nôta v predchádzajúcich sezónach s týmto klubom medailu nezískal. Čomu pripisuje, že vedie produktivitu najvyššej súťaže? „Náš tím sa posilnil. Prišiel do neho aj skúsený Peter Nehila, s ktorým nastupujem v jednom útoku a sadli sme si. Ťažím zo spolupráce s ním. Pôsobil predtým v zahraničí a tiež sa dostal do nominácie reprezentácie na blížiacu sa kvalifikáciu. Ďalšia vec je tá, že som nazbieral v predchádzajúcich ročníkoch extraligy nejaké skúsenosti a individuálne som sa tiež posunul dopredu v jednotlivých herných činnostiach,“ odvetil Lukáš Nôta.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album L. Nôtu