V Aquaparku Novolandia sa zohrejete v saunovom domčeku. Vykurovaný je drevom. Zadarmo vám ponúknu čaj

Čaj vo Wellness Novolandia pripravujú pracovníčky Bernadet (vľavo) a Eva.

Aj keď v kalendári máme jar, nočné teploty sú ešte nízke, miestami až mrazivé. Na prehriatie tela je preto stále vhodné saunovanie. Ak máte chuť vyskúšať niečo nové, v Aquaparku Novolandia v Rapovciach pri Lučenci majú k dispozícii viacero druhov sáun.  Medzi najnovšie patrí drevený saunový domček, ktorý je umiestnený v exteriéri. Je z dreva a vykurujú ho saunovou pecou na drevo. Sauna je pre 8 až 10 ľudí a okrem fínskej sauny si z nej viete spraviť aj parnú saunu s vôňou silice. Prínosom je jedinečný pocit v spojení s prírodou. Je v nej iná atmosféra, vôňa, pôžitok v porovnaní s klasickými saunami na elektrošpirály. 

Zo sauny vychádzate priamo k vonkajšiemu bazénu s reliktnou morskou vodou. Saunu si obľúbil aj jeden z majiteľov Thermal park Novolandia, Július Szmuda. Ako pripomenul, komplex Novolandie ponúka vyžitie v zime i v lete. V ponuke majú niekoľko sáun aj vonkajší saunový domček.

Nakoľko je priaznivcom kempingovania, námety na rozvoj ich komplexu zbiera aj v podobe mini domčekov, ktoré už túto sezónu majú poskytnúť ubytovanie viacerým dovolenkujúcim rodinám v areáli kúpaliska.  Pribudne im aj kemping a možnosť parkovania karavanov, 25-metrový bazén i bazén s tobogánom

V ponuke wellness spa centra majú k dispozícii niekoľko sáun, ochladzovací bazén, vírivku, detský bazén, vonkajší bazén i oddychové miesta. O služby pre návštevníkov wellness spa sa stará viacčlenný personál. Nájdete ho v bufete s malým občerstvením, odkiaľ sa pravidelne snažia ľudí v saune zásobovať čajom. Čaše a poháre nájdete v strede sauny s vyhrievanými sedadlami na ratanovom stolíku.

Počas našej návštevy ho pripravovali pracovníčky Eva a Bernadet. Spomenuli, že najviac čaju navaria vo štvrtok, piatok a počas víkendov. Odhadom je to aj vyše sto litrov. „Pripravujeme čierny čaj s citrónom a pridávame doň ešte aj vyžmýkaný citrón. Zákazníci si to pochvaľujú,“ hovorí študentka Bernadet.

Hlavným lákadlom Novolandie je tunajšia voda. Svojou vysokou mineralizáciou a chemickým zložením pochádza z obdobia druhohôr a predurčená je na liečebné účely. Pochádza z vrtu v hĺbke 1 501 metrov a má viac ako 38 stupňov Celzia. 

Wellness Novolandia Rapovce

Ulica Samota 269/1 98531 Rapovce

Tel.: 0918 949 308


Otváracie hodiny

Wellnes Novolandia je otvorený v utorok – piatok od 15:00 hod. do 22:00 hod. Počas víkendu majú otvorené od 12:00 hod. do 22:00 hod.

Zdroj: PR článok

Aquapark Novolandia funguje desať rokov. Pribudnú nové bazény i tobogán