Klenovčan Bobrovský skóroval druhýkrát v druhej lige

Filip Bobrovský

Futbalista Filip Bobrovský, rodák z Klenovca, strelil svoj prvý gól v drese druholigového 1. FC Tatran Prešov. V šiestom kole prispel v piatok k výhre východniarov na trávniku FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 3:0. Devätnásťročný stredný záložník otvoril strelecký účet stretnutia v 18. minúte. Kapitán Šarišanov Jozef Dolný zahral priamy kop, ktorý brankár domácich Rehák vyrazil, no z dorážky ho pravou nohou zvnútra päťky prekonal Bobrovský. Tento zápas bol pritom jeho premiérovým vo farbách Prešova v druholigovej súťaži. „Je to super. V premiére som dal gól a získali sme v zápase proti ťažkému súperovi tri body. Som trénerovi vďačný za šancu, ktorú mi dal a rovnako spoluhráčom za podporu,“ uviedol pre vobraze.sk Filip Bobrovský. „Sústredil som sa na vyrazenú loptu, išiel som ju doraziť do brány a z menšieho uhla sa mi to podarilo,“ doplnil.

Na druhý polčas už nenastúpil. „Bol som celkom spokojný s výkonom, ktorý som predviedol, no stále to môže byť lepšie. Chcel som byť na ihrisku dlhšie, ale hral som od 11. min so žltou kartou a skoro som sa nechal vylúčiť. Tak som po dohode s trénerom išiel dole,“ uviedol mladý stredopoliar. Jeho hosťovanie v Prešove sa doriešilo počas aktuálnej sezóny. Bobrovského materským klubom je FC Petržalka. Doteraz hral za Prešovčanov iba v Slovnaft Cupe v Medzeve. Tatran vedie kouč Peter Hlinka.

Na druholigovej scéne sa Filip strelecky presadil celkovo druhýkrát v kariére. Prvýkrát skóroval v jarnej časti minulej sezóny. Ako hráč Petržalky dal hlavou gól v dueli proti béčku MŠK Žilina. Po príchode do Prešova sa bol rozohrať na jeden polčas v treťoligovom MŠK Tesla Stropkov, ktorý je farmou Tatrana a strelil aj gól.

Filip Bobrovský začínal s futbalom v hnúšťanskej Iskre. Svoje nadanie následne rozvíjal v Podbrezovej a v RSC Hamsik Academy Banská Bystrica. Štyri roky pôsobil v FC DAC 1904 Dunajská Streda. Zo Žitného ostrova prestúpil pred rokom do FC Petržalka. Bobrovský si pripísal na konto vlani na jeseň dva štarty v reprezentačnom tíme do 20 rokov. V národnom mužstve do 17 rokov odohral tri zápasy.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album F. Bobrovského, 1. FC Tatran Prešov