Areál rybníkov Polina je otvorený rybárom i nerybárom. Nájdete v ňom oddych aj adrenalín

Milovníci krásnej prírody, oddychu, grilovačiek a športového rybárčenia v súkromí si na svoje prídu neďaleko mesta Tornaľa. Súkromný rybársky revír Polina ponúka celoročné rybárčenie a nachádza sa medzi obcami Gemerská Ves a Polina v okrese Revúca. Pozná ho mnoho rybárov z blízkeho okolia.

Areál rybníkov je určený nielen pre rybárov a ich športové aktivity, ale aj pre nerybárov. Ponúka možnosť grilovačky v altánku pre rodiny s deťmi, ako aj pre akcie rôzneho charakteru, či už súkromné alebo firemné teambuildingy.

Súkromný rybársky revír Polina nájdete medzi obcami Gemerská Ves a Polina v okrese Revúca

Verejnosti ho sprístupnili v roku 2020. Prvá etapa výstavby komplexu rybníkov sa začala v decembri 2013 na rozlohe 4,6 ha. Komplex rybníkov pozostáva z dvoch sedimentačných rybníkov a desiatich chovných polhektárových rybníkov, v ktorých sa chovajú ostračka lososovitá (známejšia pod názvom black bass), zubáč veľkoústy, šťuka severná, jalec hlavatý, kapor rybničný, pstruh dúhový, amur biely, jeseter veľký. Ďalej pozostáva z jedného lovného dvojhektárového rybníka, v ktorom sa darí ostračkám. Ostračka lososovitá je ryba veľmi dravá a bojovná a aj preto je lov tohto druhu ostrieža skvelým adrenalínovým zážitkom. Patrí totiž medzi najpopulárnejšie a vysoko cenené športové ryby.

Novinkou tento rok boli pohárové preteky

V súkromnom areáli pripravili 18. júna súťaž. Išlo o prvý ročník pohárových pretekov v love rýb BASS CUP Polina. Akcia sa vydarila a organizátori prisľúbili aj ďalšie podobné akcie. Pre viac informácií sledujte fb stránku „Súkromný rybník Polina“ alebo kontaktujte na čísle 0904 882 002. Noví rybári nájdu ďalšiu peknú lokalitu v strede Slovenska a tradiční návštevníci spestrenie na rybníkoch. Revír prevádzkuje spoločnosť EKO – LAND z Rimavskej Soboty.

Od 1. mája do 31.októbra je možné loviť aj sumca afrického.

Viac informácií nájdete na stránke www.rybnikypolina.sk alebo aj na fb stránke tu.

Zdroj: PR-článok, Polina.sk