V areáli ZŠ P.K. Hostinského pribudne nový altánok. Robia aj iné úpravy

Počas letných prázdnin obnovujú fasádu na niektorých základných školách. Týka sa to aj ZŠ P. K. Hostinského v Rimavskej Sobote. Podľa slov riaditeľky Anity Antalovej časť fasády na priečelí vyčistili a vymaľovali, lebo bola už špinavá. Ide o časť smerujúcu k dvoru, kadiaľ denne chodí najviac žiakov.

„Maľovali sme aj niektoré triedy. Už je to vymaľované. Dnes majú dokončiť altánok a opravujeme aj dve oddychové zóny pred prvým a druhým stupňom,“ priblížila pre vobraze.sk Antalová. Pri jedálni pribúda nový altánok, dlažba je už položená, ešte robia samotný drevený altánok. Obnovovali aj chodníky vedúce do malých parčíkov s lavičkami. „Asfalt bol už v dezolátnom stave,“ hovorí Anita Antalová, podľa ktorej sa aj takto pripravujú na možnosť vonkajšieho vyučovania. Pripravení sú tým na prípadné pretrvávajúce horúčavy a aj na pandemické či hygienické opatrenia. Antalová bola v nedávnom výberovom konaní jedinou uchádzačkou o funkciu riaditeľky.

Fasádu opravujú aj na ZŠ M. Tompu s vyučovacím jazykom maďarským. Dokončujú ľavé krídlo, ktoré je už vymaľované a lešenie bolo preložené aj na pravé krídlo.

Nový školský rok 2021/2022 začne vo štvrtok 2. septembra.

Zdroj: vobraze.sk