Riaditeľka rimavskosobotskej materskej školy Ternóczka s deťmi robí vyše 30 rokov. Zameriavajú sa na šport

Materskej škole P. Dobšinského v R. Sobote šéfuje Andrea Ternóczka. Na poste riaditeľky je od novembra minulého roka. Túto pozíciu už v minulosti zastávala. Práci s deťmi sa venuje približne 34 rokov. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedla, ich škôlka aj s vychovávateľkami je zameraná na šport a krúžkové činnosti. „Aby boli deti všestranne rozvíjané, aby uspokojili pohybové možnosti, čo je po covidovom období obzvlášť dôležité,“ povedala Ternóczka, ktorá aj naďalej chce klásť dôraz na športové aktivity detí.

Prácu s deťmi má veľmi rada, no ako poznamenala, z postu riaditeľky ide veľakrát do úzadia. Uplynulé dva roky bola poverená vedením tejto materskej školy a po neúspešných výberových konaniach sa rozhodla ešte raz prihlásiť na túto pozíciu. „Byrokracia je veľká a papierovačiek je mnoho. Človek sa ale snaží vytvoriť naozaj tie najlepšie podmienky pre deti, aby sa tu cítili v prvom rade dobre a bezpečne a aby aj rodičia boli nadmieru spokojní. Snažíme sa im zabezpečiť také aktivity, hlavne tie nadštandardné, ktoré neviem či ostatné škôlky robia, ako zážitkové učenie, korčuľovanie, lyžovanie, cyklotúry,“ hovorí riaditeľka MŠ, ktorá má takmer 80 detí. 

Zameraní sú v tejto materskej škole na loptové hry, no v zime s deťmi plánujú aj tento rok zimné športy. Chodia sa korčuľovať na zimný štadión a vo februári by chceli ísť s detičkami lyžovať na Kokavu – Líniu. „Zapájame ich aj do hokejových či futbalových krúžkov,“ dodáva.

„Škôlka je na dobrej ceste, len budovy by si zaslúžili obnovu,“ hovorí Ternóczka, ktorá je rada, že aj vďaka predošlému príspevku už budovy nie sú aspoň v havarijnom stave. „Snažíme sa zapájať aj do projektov, niektoré podmienky ale nevieme splniť a bez pomoci zriaďovateľa nevieme rekonštrukcie robiť. Hľadáme ale možnosti, aby sme zveľaďovali našu činnosť, vylepšovali výchovu a vzdelávanie detí,“ podotkla. 

V súčasnosti prebieha v Rimavskej Sobote výberové konanie na obsadenie riaditeľských funkcií aj v materských školách na Sídlisku Rimava a na Daxnerovej ulici. 

V R. Sobote ocenili prácu vyše 70 pedagógov + foto a video

Zdroj vobraze.sk