Ľubica Kubiňáková odišla do dôchodku. Na riaditeľskom poste ju nahradil mladý matematikár z R. Soboty

Kým na základných školách v pôsobnosti mesta Rimavská Sobota nedošlo k zmenám na riadiacich postoch, tá sa odohrala na súkromnej základnej škole Creative. Dlhoročná pedagogička Ľubica Kubiňáková, ktorá školu posledné roky viedla, odišla do dôchodku. Na pozícii riaditeľa ju nahradil mladý matematikár Pavel Molnár (33) z Rimavskej Soboty. Na tento post bolo výberové konanie a Molnára zvolila rada školy. Ako ďalej pre vobraze.sk Pavel Molnár uviedol, na súkromnej základnej škole začína učiť šiesty rok a ide o jeho prvé pôsobenie na škole v R. Sobote po ukončení vysokej školy a doktorandského pôsobenia. „Chcel som sa vrátiť do Rimavskej Soboty a robiť niečo užitočné pre spoločnosť a dôležitá je výchova detí, od ktorých treba začínať,“ povedal nový riaditeľ s aprobáciou matematika a geografia.

Na novom poste sa chce zamerať na zlepšenie výučby informatiky a základov programovania. Zlepšená bola už angličtina, ktorou sa podľa neho vyučuje vo viacerých predmetoch. „Mojou osobnou túžbou je, aby sme dokázali zriadiť učebňu fyziky a chémie, ktorá nám trochu chýba a nemáme na ňu momentálne priestory. Dúfam, že sa to podarí,“ povedal Molnár. Matematiku podľa neho bude učiť ešte 9. a naďalej aj 8. ročník, ktorým je triednym. „Povedal som im, že ich neopustím,“ dodal.

V dobrom zaspomínal aj na svoju základnú školu, kde ako žiak navštevoval ZŠ Š. M. Daxnera na Sídlisku Západ. Jeho záľubou je teraristika, chovanie pavúkov, ale aj šport, hokej. Je otcom ročnej dcéry, ktorá ich rodine robí veľkú radosť.

Ľubica Kubiňáková sa deťom venovala od ukončenia vysokej školy. Učila najprv v Bratislave a potom sa vrátila do Rimavskej Soboty. Pôsobila na ZŠ P. Dobšinského, kde bola neskôr 20 rokov aj ako zástupkyňa. Na súkromnej základnej škole Creative učila sedem rokov. Aktívna je aj ako predsedníčka výboru mestskej časti na Sídlisku Rimava, Malohontská. „Odrobila som tu roky. Zasadať by sme mali ešte aspoň raz a po voľbách sa bude tvoriť nový výbor,“ povedala Kubiňáková.

Na ZŠ Crestive nastúpilo od začiatku septembra 13 prvákov. Celkovo majú 9 tried.

Creative

Zdroj: vobraze.sk, foto: archív Pavel Molnár

Prváci zasadli do školských lavíc. Takto to vyzeralo na niektorých školách. Spomínali sa aj ceny za kúrenie + foto