Celá škola v R. Sobote prešla na dištančné vzdelávanie. Dôvodom nie je covid

ZŠ P. Dobšinského

Žiaci Základnej školy P. Dobšinského v Rimavskej Sobote prešli od dnešného dňa na dištančné vzdelávanie. V súčasnej pandemickej dobe to nie je nič výnimočné. Tentokrát však ide o iný dôvod. Ako pre vobraze.sk priblížila riaditeľka školy Erika Demková, na dištančné vzdelávanie prechádzajú so všetkými žiakmi, dôvodom sú technické problémy v budove školy. „Pokazilo sa nám kúrenie, kotol, ktorý je už starší. Obávam sa, že to bude oprava väčšieho charakteru,“ povedala pre vobraze.sk Demková a dodáva, že rozsah opráv musia ešte posúdiť odborníci a postoj zaujať aj zriaďovateľ školy, mesto Rimavská Sobota.

Dištančné štúdium má platiť aj v pondelok 22. novembra. Podľa riaditeľky nie je však vylúčené, že to bude aj na dlhšie. „Je možné, že v dištančnom štúdiu budeme pokračovať ešte ďalšie dva dni, neviem zatiaľ povedať presne,“ dodala.

„Rada školy požiadala mesto o spoluprácu. Sme v havarijnom stave a návrh by mal byť predložený na najbližšie rokovanie poslancov mestského zastupiteľstva, ktoré má byť zhodou okolností v utorok,“ vysvetlila šéfka školy. Ako poznamenala, v uplynulých rokoch, keď by došlo k takejto situácii, tak by žiaci mali „uhoľné prázdniny“. V súčasnej dobe však už majú aj skúsenosti s on-line vyučovaním. „Pozitívom je, že táto doba nás naučila fungovať aj v takejto forme,“ hovorí riaditeľka a dodáva, že sa budú snažiť situáciu vyriešiť v čo najkratšom čase, aby naspôsobovali veľa problémov rodičom, ktorí nemôžu nechať svojho prváka bez dozoru.

Škola je zapojená do viacerých aktivít. Dnes mala byť zapojená do celoslovenskej akcie pod názvom „bubnovačka“. Bubnovačku rozbehlo v roku 2014 Centrum Slniečko, n.o., člen Koalície pre deti Slovensko, ktoré sa problematike násilia na deťoch venuje viac ako 20 rokov.

Zdroj: vobraze.sk