Gymnázium v Hnúšti zostane v doterajších priestoroch

Gymnázium Mateja Hrebendu v Hnúšti zostane v školskom roku 2022/2023 podľa rozhodnutia Územnej školskej rady naďalej v doterajších priestoroch. Pre vobraze.sk to uviedla Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja. „Čo sa týka využitia priestorov gymnázia, primárnym záujmom je naplniť ju žiakmi osemročného gymnázia, preto opätovne vytvoríme šancu pre nový nábor študentov. Iné formy využitia, v prípade neúspechu záchrany gymnázia, budú predmetom rokovaní vedenia kraja, školy a zastupiteľstiev mesta i kraja,“ priblížila hovorkyňa. Ako dodala, záujmom BBSK je, aby táto budova vždy slúžila verejnoprospešným aktivitám.

Na Gymnáziu M. Hrebendu klesá počet žiakov. Štepáneková v priebehu tohto školského roka informovala, že ho navštevuje 36 študentov a sú, respektíve boli v troch triedach (kvarta, septima a oktáva). Jednu z nich tvorili maturanti, maturitný ročník navštevovalo jedenásť študentov. V minulom školskom roku mala škola 80 žiakov.

Lenka Štepáneková poukázala na to, že hnúšťanské gymnázium má dlhoročnú tradíciu. „Ako gymnázium dosahuje dobré výchovno-vzdelávacie výsledky. V budúcom školskom roku bude školu navštevovať 25 žiakov v rámci osemročného štúdia a platí záväzok vedenia župy, že Banskobystrický samosprávny kraj im garantuje možnosť doštudovať,“ zdôraznila hovorkyňa BBSK a pokračovala: „Okrem toho sa kraj rozhodol dať škole priestor a šancu na konsolidáciu osemročnej formy štúdia podobne, ako tomu bolo v prípade troch iných gymnázií v kraji (v Detve, Novej Bani a Krupine).“

Zaujímali sme sa aj o to, ako to bude s učiteľmi na gymnáziu. Personálne otázky budú podľa vyjadrenia hovorkyne zabezpečené tak, aby študenti mohli plnohodnotne štúdium dokončiť.

Zdroj: vobraze.sk