Prihlášky na hnúšťanské gymnázium nie je možné podávať

gymnázium Hnúšťa

Na Gymnázium Mateja Hrebendu v Hnúšti nie je možné pre budúci školský rok podávať prihlášky ani pre osemročnú a ani pre štvorročnú formu štúdia. Pre vobraze.sk to uviedla vedúca oddelenia komunikácie Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja Lenka Štepáneková.

„BBSK predložil návrh počtu žiakov pre 8-ročnú formu štúdia na Okresný úrad, odbor školstva Banská Bystrica na 17 žiakov, ale výkon nebol schválený, a to ani v odvolacom konaní na ministerstve školstva. Minimálny počet žiakov pre 4-ročnú formu nenaplnila škola už v minulom školskom roku, preto jej v tomto roku výkon pridelený nebol,“ priblížila situáciu s prvými ročníkmi v obidvoch formách štúdia Štepáneková. Tá uviedla, že škola má aktuálne dokopy 36 žiakov v troch triedach. Jednu z nich navštevujú študenti maturitného ročníka. Na gymnáziu klesá počet žiakov. V minulom školskom roku ich bolo 80. „BBSK garantuje súčasným študentom zabezpečenie plnohodnotnej prevádzky školy až do konca štúdia,“ zdôraznila hovorkyňa. Ako poznamenala, pre nevyužitú časť budovy hľadá škola ďalšie využitie.

„Banskobystrický samosprávny kraj má záujem aj naďalej poskytovať deťom možnosť študovať na gymnáziu priamo v meste Hnúšťa, prioritne so zameraním na 8-ročnú formu štúdia,“ deklarovala Lenka Štepáneková. Informovala aj o tom, že vedenie BBSK je dohodnuté na ďalšom rokovaní, týkajúcom sa o budúcnosti školy, s primátorom Hnúšte v marci, „s cieľom nájsť spoločné východiská zo súčasnej situácie“.

Zdroj: vobraze.sk