Klenovský pár hral vo finále. Fodor získal aj ďalšie medaily

bedminton ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Pixabay)

Dvaja bedmintonisti TJ Družstevník Klenovec prenikli na medailové priečky na majstrovstvách Slovenska mladších žiakov. Ich dejiskom bola minulý týždeň Bratislava. Vo štvorhre postúpila klenovská dvojica Samuel Fodor/Jakub Fotta do finále, v ktorom však ťahala za kratší koniec. Ako nasadené dvojky podľahli v záverečnom súboji jednotkám. V prvom kole mali Fotta s Fodorom voľný žreb, potom prešli cez dve dvojice a v zápase o titul prehrali s párom Barč/Kozinka (Huncovce, CEVA Trenčín) 0:2 na sety.

Samuel Fodor obohatil svoju medailovú zbierku tiež vo dvojhre. Obsadil v nej bronzovú priečku. Bol nasadenou štvorkou. V úvodnom kole mal Fodor voľný žreb, v nasledujúcich dvoch dueloch zvíťazil, ale v semifinále mu vystavil stopku Potoma (BK MI Trenčín), ktorému podľahol 1:2 na sety. Potoma si napokon vybojoval titul.

Po boku Fodora hrala v mixe Vanessa Osadská (KBŠ Dolný Kubín). Boli najvyššie nasadenou dvojicou, lenže zostali pred bránami finále a museli sa uspokojiť s bronzom. V prvom kole mali voľný žreb. Vďaka dvom vyhratým zápasom postúpili do semifinále, v ktorom prehrali s párom Barč/Sopková (Huncovce,Prešov) 1:2 na sety.

Zdroj: vobraze.sk