Využitie internátu stále nebolo rozlúsknuté. Poslanci sa nezišli v potrebnom počte

Pokračovanie minulotýždňového rokovania rimavskosobotského mestského zastupiteľstva sa dnes nekonalo. Poslanci neprišli v potrebnom počte. Rokovania sa zúčastnili poslanci Štefan Baláž, Erika Juhászová, Jozef Tóth, Robert Sliva, Michal Demeter, Jaroslav Matzenauer, Anna Šimková, Eva Bornayová, Ivan Hazucha. Podľa prezenčnej listiny boli na dnešné rokovanie ospravedlnení: Zoltán Cziprusz, Tibor Figei, Robert Kuvik, Roman Slanina, Štefan Tankó, Roman Vaľo či Pavel Zvara. Podľa našich informácií sa na poslednú chvíľu ospravedlnil aj poslanec Jaroslav Bagačka a viacerí z poslancov sú v karanténe. Ladislav Rigó je dlhodobo PN.

Na začiatku rokovania chýbali poslanci Andrea Andrášiová, Peter Juhász, Ján Jurkemik. Ako pre vobraze.sk uviedla poslankyňa Andrea Andrášiová, na rokovanie mala namierené, ale písala, že bude meškať dosť dlho. „Potom som volala, že nebolo dosť poslancov, takže ani nebolo rokovanie,“ podotkla.

Rokovanie poslancov MsZ bolo minulý týždeň predčasne ukončené. Posledným bodom, ktorým sa zaoberali bol internát a jeho možnosti využitia. Dôvodom opustenia poslancov väčšinového klubu Odvážme sa zrýchliť bol protest voči urážkam zo strany primátora Jozef Šimka na adresu viacerých poslancov. Pred odchodom poslanec Roman Vaľo vylásil, keďže primátor nevie udržať dekórum rokovania mestského zastupiteľstva a uráža poslancov, ich poslanecký klub opúšťa rokovaciu sálu.

Poslanci sa majú okrem internátu zaoberať ešte aj návrhom na udelenie Ceny mesta za rok 2022. Správou o plnení rozpočtu mesta k 31. januáru, či návrhu na druhú zmenu rozpočtu.

MsZ stroskotalo pri bode internátu. Diskusia sa vyostrila a poslanci na protest predčasne opustili sálu
Na Dni mesta vystúpi Dominika Mirgová, Heľenine oči aj Spievankovo

Zdroj: vobraze.sk