V Tisovci na Dni mesta vystúpi Desmod a Robo Šimko

Dni mesta Tisovec 2021 foto: Milan Slabej

Samosprávy tento rok pripravujú pestrejší program, ako po minulé roky pandémie, kedy veľké kultúrne akcie boli obmedzené alebo úplne zrušené. Dni mesta sa tak chystajú osláviť aj v Tisovci, najsevernejšom meste okresu Rimavská Sobota. Naplánované sú na 1., 2. a 3. júla. Podľa slov Michala Stejskala, vedúceho oddelenia kultúry a športu na Mestskom úrade v Tisovci, bude hlavným headlinerom skupina Desmod a Robo Šimko. „Vystúpiť majú na pódiu na námestí pred základnou školou. Vraciame sa k tradičnému scenáru spred pandémie,“ podotkol. Do mesta pod Hradovou zavíta kapela, ktorej súčasťou nie je spevák Mário Kuly Kollár. Program by mal večer ukončiť Michal Tučný revival band z Moravy, legenda českej country music. 

„V programe sa chceme zamerať kompletne na strednú generáciu, seniorov a aj na deti,“ priblížil. Súčasťou Dní mesta má byť 1. júla slávnostné mestské zastupiteľstvo, na ktorom vystúpi pop operné duo La Strada. V sobotu potom obyvateľov a návštevníkov Tisovca čaká tradičný ľudový jarmok remesiel, varenie kotlíkových špecialít na nádvorí za Mestským kultúrnym strediskom. „Ide o tradičnú záležitosť, len posledné dva roky to nemohlo byť. Variť chodilo približne desať tímov z oblastných organizácií, spolkov, skupín alebo partie zo spriatelených obcí a varia špeciality v kotlíku,“ podotkol. 

Popoludní bude program venovaný deťom a zabezpečí ho šermiarsko-divadelná kumpánia Via Historica. „Budú deťom hrať divadlo s prierezom slovenskej histórie spojenej s ukážkami nástrojov a dobových vecí,“ priblížil Stejskal. V sobotu vystúpi aj folklórny súbor Bystrina z Banskej Bystrice. Program podľa Stejskala ešte tvoria a nie je vylúčené, že ho niečím ešte doplnia. 

Tisovčania oslávili Dni mesta. Udelili aj ocenenia a ďakovné listy občanom

Zdroj: vobraze.sk