V Klenovci nemajú bankomat. Kúpalisko nebude v prevádzke ani v tejto sezóne

Letná sezóna sa blíži. Kúpalisko v Klenovci však nebude v prevádzke ani tento rok. „Hľadáme nejakú výzvu, do ktorej by sa mohla obec zapojiť a zrekonštruovať tak kúpalisko, ale, žiaľ, zatiaľ nič také nebolo. Verím, že do budúcna nájdeme spôsob, ako ho sprevádzkovať,“ uviedla pre vobraze.sk klenovská starostka Katarína Pribilincová. Keď sa po komunálnych voľbách v roku 2022 ujala tejto funkcie, označila sfunkčnenie kúpaliska za jednu zo svojich priorít. „Povedala som, že sa kúpalisko budeme snažiť sprevádzkovať, ale nikde som neuvádzala termín. Samozrejme, budeme sa snažiť, aby to bolo čím skôr,“ pripomína.

„Momentálne prebieha rekonštrukcia kultúrneho domu, do jesene by sme chceli zrealizovať výstavbu detského ihriska RODINKA v Pasiečke,“ priblížila Pribilincová.

Obyvatelia obce s jánošíkovskou tradíciou sa musia zaobísť bez bankomatu, ktorý v obci chýba. Prejavuje sa to v bežnom živote, ale napríklad aj počas Klenovskej Rontouky, keď toto podujatie pritiahne do obce návštevníkov. „Bankomat sa ešte zatiaľ nepodarilo doriešiť. Už som sa obrátila na niekoľko inštitúcií, ale je to oveľa komplikovanejšie, ako sa na začiatku zdalo. No nevzdávam to a verím, že sa to podarí,“ vyjadrila sa Pribilincová.

Na internetovej stránke Klenovca bolo v roku 2019 zverejnené stanovisko Slovenskej sporiteľne ako reakcia na žiadosť vtedajšej starostky Zlaty Kaštanovej o prehodnotenie zrušenia bankomatu. „Pri rozhodnutí o zrušení bankomatu sme posudzovali všetky dostupné ekonomické parametre. Žiaľ, aj po opakovanom prehodnotení musíme potvrdiť rozhodnutie banky,“ uviedol vtedy vedúci oddelenia elektronického bankovníctva v Slovenskej sporiteľni Branislav Jarábek.

ilustračné foto


Zdroj: vobraze.sk