Pri kúpalisku v Klenovci odstránia solárne panely a spravia nový plot

Kúpalisko v Klenovci pred pár rokmi. Posledné sezóny bolo z technických príčin zatvorené. foto: regionmalohont.sk

Solárne panely, ktoré v minulosti zohrievali vodu na kúpalisku v Klenovci, odstránia. Nachádzajú sa za plotom v areáli materskej školy. Kúpalisko ani tento rok nebude v prevádzke. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedla starostka obce Zlata Kaštanová, solárne panely nie sú už roky funkčné a ich odstránením z areálu materskej školy chcú skrášliť prostredie deťom. „Sú to porozbíjané soláre, ktoré už nie sú funkčné a špatia tam areál. Ide o jeden z dvoch stojanov,“ povedala starostka. Obecné zastupiteľstvo na tento účel, ako aj na oplotenie materskej školy, vyčlenilo sumu päťtisíc eur.

Na kúpalisku mali kvalitnú vodu. Solárne panely niekedy zabezpečovali teplejšiu vodu aj počas chladnejších večeroch. Nefungujú však už dlho. „Keď som nastúpila do funkcie, už nefungovali, kúplisko sme prevádzkovali iba s vodou, čo sa prirodzene zohriala,“ hovorí starostka, ktorá je vo funkcii už tretie volebné obdobie. Podľa nej by v súčasnosti bolo treba zrenovovať zdravotnícku miestnosť, šatne, toalety. „Kúpalisko nebolo zrušené, len ho neotvárame,“ priblížila Kaštanová. Podľa starostky si kúpalisko vyžaduje väčšiu finančnú injekciu, na čo obec nemá prostriedky. „Skúšali sme to cez viaceré projekty, nemohli sme sa však s kúpaliskom zapojiť. Keď budeme mať tú príležitosť, tak určite aj doložíme z obecných zdrojov, ak sa bude dať. Nevieme však, aká doba nás čaká. Všetky rezervy si nemôžeme vyčerpať na kúpalisko, ktoré funguje dva mesiace v roku,“ skonštatovala.

Podľa Kaštanovej je otázka kúpaliska stále živá a hovorí sa o nej. „Ľudia v rodinných domoch ale majú bazény a nejdú na kúpalisko. Je to skôr pre obyvateľov bytoviek,“ spomenula starostka s tým, že keď kúpalisko fungovalo, tak tam chodilo veľa detí bez dozoru rodičov, ktoré tam robili zle a potom tam iní ľudia nešli. „To sú ale problémy, ktoré mi musíme doriešiť,“ hovorí a dodáva, že nechceli tam prevádzkovať ani bufet. „Dávali sme to aj za symbolické euro, ale nebol záujem. Chodili tam skôr ľudia, ktorí prišli a zaplávali si a odišli domov, nie sú to rekreanti na celý deň. Návštevnosť bola 30 ľudí a kúpalisko si tak nezarobilo ani na povinného plavčíka. Obec už vtedy doplácala 10 tisíc eur, čo by teraz bolo ešte viac,“ vysvetlila.

Zdroj: vobraze.sk, foto: regionmalohont.sk