V Klenovci sa predstaví kapela Heľenine oči i speváčka Veronika Rabada

V polovici septembra sa v Klenovci uskutoční Klenfest. Tradíciu Dní obce v tomto roku nezaložia. Pre vobraze.sk to povedala starostka Katarína Pribilincová. „Platí však, že by sme ju určite chceli založiť. Plánujeme pripraviť prvý ročník zodpovedne a so všetkým, čo k tomu patrí, teda aj s ocenenými osobnosťami. Od budúceho roka by mali byť Dni obce realitou. Akoby ich predzvesťou bude 15. septembra na futbalom ihrisku Klenfest,“ uviedla klenovská starostka. Doplnila, že v rámci tohto podujatia vystúpi kapela the Mytus s klenovským rodákom Samuelom Ištókom, speváčka Veronika Rabada i skupina Heľenine oči. Oldies party s dídžejom Mimom príde na rad následne. Avizovaná je účasť dvoch dídžejov ako hostí – Ivana Černáka a Ramiho. „Vstupenky sú už v predpredaji. Stánky s občerstvením budú na ihrisku zabezpečené,“ dodala Pribilincová.

V tomto roku nebola udelená Cena obce, Čestné občianstvo či Cena starostky obce počas Klenovskej Rontouky. Obecné zastupiteľstvo ani nerozhodovalo o ocenených. Podľa slov starostky je to zatiaľ viac – menej tak, že samospráva v tomto roku nikoho neocení. „Väčšinou sa takéto ocenenia odovzdávajú práve počas Dní obcí,“ podotkla Pribilincová.  

Jej zámerom je sfunkčniť klenovské kúpalisko. „Chceme ho vypustiť a vyčistiť, aby sa naň mohol prísť pozrieť odborník na technológiu. Keď budeme vedieť, kde je chyba, sadneme si a rozhodneme sa, ako ďalej. Viem o tom, že kúpalisko prepúšťalo vodu, ale ide o to, či je problém v potrubí, alebo niekde inde. Kúpalisko je napustené z technických dôvodov vodou aj počas zimy,“ priblížila klenovská starostka.

Obecné zastupiteľstvo v Klenovci schválilo ešte v apríli presun unimobunky, služiacej ako sociálne zariadenie na kúpalisku, k lyžiarskemu vleku na Skorušinej. „Podľa hygieny už nespĺňalo požadované parametre na kúpalisku. Lyžiarsky klub si toto sociálne zariadenie na svoje náklady opraví, aby aj tam bolo niečo takéto,“ povedala Katarína Pribilincová.

Zdroj: vobraze.sk, foto: obec Klenovec