Do Tornale smeruje nový investor. Prenajal si priestory na päť rokov

Do hnedého priemyselného parku v Tornali má prísť nový investor. Je ním spoločnosť Sofa Trend z Topoľčian, ktorá tam plánuje vytvoriť prácu pre desiatky ľudí. Nájomná zmluva na obdobie piatich rokov bola podpísaná koncom minulého týždňa. Informáciu pre vobraze.sk potvrdila primátorka Tornale Erika Győrfiová. V priestoroch sa majú zaoberať šitím poťahov na čalúnený nábytok a s tým súvisiacimi činnosťami. „Firma do augusta 2024 zamestná 20 zamestnancov a do augusta 2025 ďalších 20 zamestnancov. Vážime si vytvorenie každého jedného pracovného miesta. Bude to znamenať pravidelný príjem pre približne 20, respektíve 40 rodín,“ povedala primátorka s tým, že do Tornale majú doniesť časť prevádzky z Topoľčian.

Podľa jej slov zamestnancov zaúčajú práve v Topoľčanoch. Tam sa spoločnosť venuje výrobe čalunených stoličiek, sedačiek, postelí, poťahov z textilu či z kože. Majú približne dvadsaťročnú tradíciu.

Spoločnosť má v Tornali podľa zmluvy platiť nájomné vo výške vyše 1500 eur. Ide o budovu bývalého zdravotného strediska na Ulici Dr . Töröka s pozemkom o výmere 484 m2 v priemyselnom parku.

V hnedom priemyselnom parku v Tornali sídli asi desať rokov aj spoločnosť Selyz Nábytok. Podľa Győrfiovej tam pracuje okolo sto zamestnancov a tiež šijú poťahy na sedacie súravy pre nemeckú spoločnosť Himolla Group. „Niekedy tam bola aj časť strihárne, ale tú dávnejšie odniesli do Maďarska, kde majú tiež prevádzky,“ dodala Győrfiová. Príchodom investora vtedy v Tornali našli prácu hlavne bývalé zamestnankyne textilného závodu Ozeta, ktorý bol zatvorený v roku 2007.

Zdroj: vobraze.sk