Technické služby mesta v Hnúšti prešli pod mestský úrad ako oddelenie služieb. Má nového šéfa

Primátor mesta Hnúšťa Martin Pliešovský poveril Miroslava Porubiaka riadením nového oddelenia služieb na mestskom úrade. „Povereným vedúcim oddelenia služieb sa stal od 16. januára. Zároveň zostáva naďalej konateľom Mestskej investičnej spoločnosti. Dúfam, že bude stíhať obidve tieto funkcie,“ povedal pre vobraze.sk Martin Pliešovský. Ako primátor dodal, od začiatku tohto roka viedol oddelenie služieb Karol Sedlák. „Bol poverený koordináciou i riadením tohto nového oddelenia a hlavne zabezpečením údržby mestských komunikácií v prípade snehovej kalamity. Ako styčný dôstojník bude pôsobiť naďalej, ale oficiálne sa povereným vedúcim oddelenia stal Miroslav Porubiak,“ priblížil Pliešovský.

O zrušení príspevkovej organizácie Technické služby mesta k 31. decembru 2023 rozhodli hnúšťanskí poslanci ešte v septembri. V decembri odvolali z postu riaditeľa k rovnakému termínu Igora Daňka. Organizácia prešla od začiatku januára ako oddelenie pod mestský úrad. „Je to hektické obdobie, ale dá sa to zvládnuť. Sme pripravení zabezpečiť tie veci, ktoré potrebujú obyvatelia, aj vrátane pohotovostných služieb. Nenarušili sme chod bývalých Technických služieb mesta. Pokračujeme vo všetkých činnostiach teraz už v rámci nového oddelenia mestského úradu. Máme výkonných pracovníkov, ktorí vedia, čo majú robiť. V podstate bežíme tak, ako sa má,“ tvrdí hnúšťanský primátor.

Podľa jeho slov sa neudialo nič drastické. „Zredukoval sa trochu personálny stav. Tí, ktorí mali nárok na odchod do dôchodku, do neho odišli. Niektorí mladší pracovníci, ktorí sa mali možnosť zamestnať inde, odišli v závere minulého roka. Ostatní prešli pod mestský úrad a sú zaradení v jeho organizačnej štruktúre,“ povedal Martin Pliešovský. Ako ďalej informoval, kompletizuje sa minulý rok z ekonomického hľadiska i toho mzdového a robí sa inventarizácia. „Tí zamestnanci, ktorí odišli z bývalých Technických služieb mesta, predstavujú v tohtoročnom rozpočte nejaké šetrenie,“ skonštatoval primátor mesta.

Zdroj: vobraze.sk