Pri Kraskove a Špaňom Poli pribudli cykloprístrešky

Na cestách 3. triedy v okrese Rimavská Sobota pribudli do siete odpočívadiel ďalšie cykloprístrešky. Nájdete ich na území Mikroregiónu Teplý Vrch neďaleko prameňa v obci Kraskovo a pri obci Španie Pole. Ako pre vobraze.sk priblížila predsedníčka mikroregiónu a starostka obce Teplý Vrch Jana Janšová, cykloprístrešky vznikli s finančnou podporou BBSK vo výške 7 000 eur a obce mali 20 – percentnú spoluúčasť.

Prvé odpočívadlo bolo vybudované medzi obcou Ostrany a Drienčany, v obci Budikovany približne pred dvomi rokmi. Ďalší nájdete aj pri zastávke pre cyklistov pri ceste Márie Széchy neďaleko Horných Zahorian. Podľa Janšovej takto rozširujú sieť odpočívadiel pre skupiny turistov, ktoré im poskytujú ochranu pred nepriaznivým počasím a priestor na posedenie a oddych. Na území mikroregiónu je vyznačených 12 cyklotrás s celkovou dĺžkou 98 kilometrov.

Odpočívadlá pozostávajú z drevených prístreškov so stolom, lavicou a odpadkovým košom. K dispozícii
pre cyklistov sú stojany na bicykle, nabitie telefónu prostredníctvom solárnych nabíjacích panelov a informačné panely s informáciami o kultúrnych pamiatkach a zaujímavých miestach v jednotlivých obciach a cyklotrasách na území mikroregiónu.

Zdroj: vobraze.sk

Dobrovoľníci pomohli v H. Zahoranoch zrevitalizovať verejné priestory