V Jesenskom oslávili Deň obce. Pestrý program mal viacero koncertov + foto a video

Vystúpenia domácich talentov z miestnych škôl či súborov rozbehli program Dňa obce Jesenské. Na veľkom pódiu pri kultúrnom dome sa predviedli deti zo základných škôl, materskej i ZUŠky. V pestrom programe neskôr vystúpili aj viaceré kapely. Hlavným ťahákom bolo večerné vystúpenie skupiny Heľenine oči. Svojich fanúšikov tiež v rámci pestrého programu pritiahol aj MC Hawer és tekknő, 2 plusz 3 či Maduar z Rimavskej Soboty. Deti mali možnosť zabaviť sa aj na skákacom hrade, v tvorivých dielňach či na lezeckej stene.  

 Oslavy 18. ročníka Dňa obce slávnostne otvoril starosta Jesenského Gabriel Mihályi. Ako v príhovore spomenul, v obci sto rokov budujú tradíciu a zážitky, potešenia zo športu. FK Jesenské tento rok oslavuje storočnicu. „Generácie funkcionárov, sponzorov, obetavou prácou udržali túto hru pre potešenie nás všetkých a pre rozvoj športu a zdravia zainteresovaných,“ povedal starosta. 
„Ďakujem mojim kolegom, kolegyniam, poslancom obecného zastupiteľstva, sponzorom, deťom, pedagógom, ale aj aktívnym rodičom, dôchodcom,  ako aj obyvateľom, že svojou prácou prispeli k organizácii tohto dňa,“ povedal Mihályi v slovenskom aj maďarskom jazyku.

Spolu s ním návštevníkov privítal aj zástupca delegácie z partnerskej obce Pétervásár z Maďarska. Ako uviedol, prišli na túto veľkú udalosť s potešením, nakoľko v Jesenskom neboli tri roky kvôli pandémii. Vyjadril zároveň aj podporu dobrej spolupráci medzi obcami.

V sobotu v rámci Dňa obce oslávili v Jesenskom aj sté výročie založenia miestneho futbalového klubu. Za sto rokov zažili v Jesenskom úspešnejšie i menej úspešné obdobia. V určitých rokoch bola obec bez futbalu. V uplynulých tridsiatich rokoch však nastal rozkvet, istý čas pôsobil klub aj vo štvrtej lige, čo je najväčším klubovým úspechom.

Viac o storočnici futbalu a oceňovaní sa dozviete v článku

Oslávili storočnicu FK Jesesnké + foto a video


Vyvrcholením športového dňa bol exhibičný zápas medzi starými pánmi Jesenského a výberom bývalých reprezentantov a ligových hráčov z južného Slovenska.

Zdroj: vobraze.sk