Na pozícii výkonného riaditeľa MsBS Zoltána Koóša vystriedal Igor Olšiak

Zľava JUDr. Zoltán Koóš a Ing. Igor Olšiak

Mestská bytová správa (MsBS) v Rimavskej Sobote má od začiatku marca nového výkonného riaditeľa. Odchádzajúceho Zoltána Koóša na tomto poste nahradil Igor Olšiak. Bol úspešný vo výberovom konaní a do funkcie ho odporučila výberová komisia. Primátor Jozef Šimko ho následne vymenoval a približne dva týždne zbieral vedomosti ešte po boku končiaceho riaditeľa.

„Podnetom  a motiváciou pre moje rozhodnutie uchádzať sa o túto funkciu vo výberovom konaní bola hlavne výzva pre moju osobu po dlhoročnom pôsobení v Policajnom zbore, a to v zmysle čo najlepšie zužitkovať svoje doterajšie skúsenosti aj v inej pracovnej sfére,“ povedal pre vobraze.sk Igor Olšiak. Jeho ambíciou je dosiahnuť maximálnu spokojnosť fyzických aj právnických osôb, ktorí využívajú služby poskytované Mestskou bytovou správou.

Zaujímavosťou je, že aj jeho predchodca bol bývalým policajtom. „Upresnil by som pojmy a to, že tak ako bývalý výkonný riaditeľ Zoltán Koós, tak aj ja sme pred nástupom do funkcie boli výsluhovými dôchodcami, nie policajtami. To, že ho vo funkcii striedam, je výsledkom dôkladného výberového konania,“ skonštatoval.

Spolu s výkonným riaditeľom bol 15 dní. „Aktuálne sa ešte stále dostávam do problematiky, nakoľko je rozsiahla a náročná. Musím však povedať, že sa mi to postupne darí, ku svojej funkcii sa snažím pristupovať čo najzodpovednejšie, aby som bol následne v budúcnosti schopný čo najlepšie a najefektívnejšie riadiť  MsBS,“ avizuje.

Plánuje nejaké zmeny organizačného alebo iného charakteru? „Momentálne je predčasné odpovedať vám na túto otázku,“ odvetil riaditeľ, ktorý za najvypuklejší problém považuje problém neplatičov a nevymožiteľné pohľadávky. 

V súčasnosti MsBS, s.r.o. spravuje približne 2 007 bytov v osobnom vlastníctve a viac ako 115 nájomných bytov.


Zdroj: vobraze.sk