Krčméry do R. Soboty prišiel s požehnaním. Ukrajinskí utečenci by nemali ovplyvniť vývoj pandémie + video

Vladimír Krčméry
 Lekár, vedec a infektológ Vladimír Krčméry na otvorení vo firme Tauris

Utečenci z Ukrajiny podľa Vladimíra Krčméryho neovplyvnia pandémiu na Slovensku. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedol lekár, vedec a infektológ Vladimír Krčméry situácia na Ukrajine, čo sa týka mortality, bola lepšia. „Posledné dva mesiace mali lepšie čísla,“ povedal. Podľa jeho slov vlna omikronu pomaly končí. Ľudia by však mali ostať ostražití. „Na jeseň začne ďalšia, ale už sme pripravení. Zvládame to. Znovu to potom budeme musieť spoločne sprísniť, ale nevadí. Už sme zvyknutí,“ skonštatoval Krčméry.

Ten včera navštívil Rimavskú Sobotu. Zúčastnil sa na otvorení zverinovej rozrábky v spoločnosti Tauris. Prišiel ako osobný priateľ prezidenta a predsedu dozornej rady Eco Investment Milana Fiľa. Ten ho počas slávnostného otvorenia požiadal o požehnanie. „Je to osobný priateľ, ktorého si neskutočne vážim,“ povedal Milan Fiľo, podľa ktorého spolu precestovali množstvo krajín a niekoľkokrát mu zachránil život a naučil ho vážiť si svojich spolupracovníkov, cirkev, sociálnu prácu či dôležitosť duálneho vzdelávania.

Profesor Krčméry spomenul, že v tejto dobe všetci potrebujú požehnanie od všemohúceho, či sme kresťania, či židia, alebo moslimovia. „Za vedenie, za vás, všetkých našich predstaviteľov vládnych, aby ste takto dobre spravovali našu spoločnosť a aj za tých, ktorých prácu a hodnosti teraz nevidíme, ktorí sú celkom vzadu alebo vo výrobných halách, sa o tejto dvanástej hodine, kedy sa ľudstvo spája a žiada o nadprirodzené požehnanie a spojili možnože slovami proroka Dávida,“ povedal Krčméry, ktorý je zároveň emeritným rektorom Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Tá má detašované pracovisko aj v Rimavskej Sobote. Vladimír Krčméry posledne bol v R. Sobote pred pandémiou na vedeckej konferencii.

„Ja sem naďalej veľmi rád chodím, pretože tu bol Karol Pindiak, farár v Uzovskej Panici, ktorý bol pre mňa taký veľký vzor. Bol som tu prvýkrát pred 40 rokmi u neho a potom som si povedal, že sa sem musím vrátiť. Veľmi sa teším, že sme tu s Vilom Rozborilom našli aj jednu osobnosť, a tou je Beatka, ktorá premohla svoj osud. Idem práve učiť, preto všetkým chcem zaželať veľa božieho požehnania,“ odkázal Krčméry. Podľa jeho slov sa tu bude robiť ďalšie detenčné zariadenie, ústav a ďalšie zariadenie sociálnej práce. „Som si istý, že nebudeme mať nezamestnaných absolventov,“ uzavrel.

R. SOBOTA: V Taurise si vychovávajú mladú generáciu. Zainvestovali do modernizácie výroby

Zdroj: vobraze.sk