Výkonný riaditeľ MsBS končí vo funkcii

Výkonný riaditeľ Mestskej bytovej správy v Rimavskej Sobote Zoltán Koós končí vo svojej funkcii. „Dal výpoveď a beží mu výpovedná lehota,“ povedal pre vobraze.sk prednosta mestského úradu Štefan Szántó. Podľa jeho slov k tomu rozhodnutiu došlo minulý týždeň. Samospráva vypísala výberové konanie na túto pozíciu. Predpokladaný nástup do funkcie je začiatok marca 2022.

Terajší riaditeľ šéfoval MsBS 10 rokov. Ako pre vobraze.sk Zoltán Koós uviedol, odchádza z vlastného rozhodnutia. „Už mám toho dosť. Je čas príchodu a čas odchodu,“ podotkol a dodal, že správa majetku počas jeho pôsobenia bola čo najefektívnejšia a snažili sa poskytnúť čo najlepšie služby.

Medzi vecami, ktoré sa im podarilo vyriešiť, zaradil určite ubytovňu na Gorkého ulici. „Bola vysoko stratová. Mestu sa to potom podarilo predať. Boli tam ľudia, ktorí boli platobne neschopní, alebo nechceli uhrádzať nájom,“ priblížil Koós. Za povšimnutie určite stojí aj bytový dom na Českej ulici, kde bývajú aj Rómovia. „Riešili sme tam veľa vecí, nakoniec aj kanalizáciu, ale podarilo sa to urobiť,“ hovorí a dodáva, že sa podarilo predať aj niektoré nerentabilné objekty na Chrenovisku či Fábryho ulici. Ako podotkol, oni majetok len spravujú, financie na opravy nemajú, tie má zabezpečiť mesto. „Myslím si, že v Rimavskej Sobote je dosť schopných ľudí, ktorí by túto funkciu vedeli zvládnuť. Treba sa ale vedieť zorientovať v zákonoch, hlavne sa riadiť zákonom o bytových nebytových priestoroch,“ avizuje šéf MsBS, ktorá spravuje vyše 2100 vlastníckych a mestských bytov.

Zoltán Koós je bývalým policajtom a plánuje sa venovať záľubám či športovej streľbe, kde je medzinárodným rozhodcom.

Zdroj: vobraze.sk