Csirmaza druhýkrát zvolili za hlavného kontrolóra Rimavskej Soboty

Rimavskosobotskí poslanci na dnešnom rokovaní zvolili staronového hlavného kontrolóra. Stal sa ním Mikuláš Csirmaz, ktorý v tajnej voľbe získal 14 hlasov. Prítomných bolo 16 poslancov, dvaja sa zdržali. Výsledky hlasovania vyhlásila predsedníčka komisie poslankyňa MsZ Anna Šimková. Členmi sčítacej komisie okrem nej boli poslanci Zsolt Főző a Michal Demeter. Do voľby hlavného kontrolóra na tento post samospráva dostala len jednu obálku. Jediným kandidátom tak bol doterajší kontrolór Mikuláš Csirmaz. Jeho druhé funkčné obdobie sa začne prvým februárom budúceho roka. Ide o stopercentný pracovný úväzok. Funkčné obdobie hlavného kontrolóra je šesťročné.

Ako dnes na rokovaní uviedol Zoltán Cziprusz, s doterajšou prácou hlavného kontrolóra je spokojný a odvádza veľmi kvalitnú a nestrannú robotu. Podotkol, že nevie o tom, či by našli iného čestnejšieho kontrolóra.
V podobnom duchu vystúpil aj poslanec Roman Vaľo. Skonštatoval, že kontrolór ho presvedčil svojou poctivou a nestrannou robotou. „Aj keď sa výsledky vašich kontrol nestretli so všeobecným porozumením, ale vždy boli objektívne a za svojou robotou si môžete s kľudným svedomím stáť. Pevne verím, že tak to bude aj v budúcnosti,“ povedal Vaľo.

Do tretice prácu Mikuláša Csirmaza pozitívne zhodnotil aj Viliam Vaš. Poukázal na to, že v predchádzajúcej voľbe bol konkurentom Csirmaza. Spomenul, že s jeho prácou je na výsosť spokojný. „Ja by som takto určite nevedel túto prácu vykonávať ako on,“ dodal Vaš.

Mikuláš Csirmaz pred prvým zvolením do funkcie najskôr pôsobil ako poslanec mestského zastupiteľstva za stranu SMK.

Zdroj: vobraze.sk