Hlavný kontrolór Rimavskej Soboty nemá konkurenciu

Rimavskosobotský hlavný kontrolór Mikuláš Csirmaz sa do výberového konania o tento post prihlásil ako jediný uchádzač. Vobraze.sk o tom informoval prednosta Mestského úradu v R. Sobote Štefan Szántó. Ako priblížil, v stanovenom termíne im na úrad prišla len jedna obálka. Výberová komisia zložená z poslancov mestského zastupiteľstva a zamestnancov úradu ju otvorila a skonštatovala, že kandidát splnil požiadavky. „Robí to aj doteraz a splnil všetky podmienky,“ priblížil Szántó, ktorý bol predsedom výberovej komisie. Spomenul, že očakával väčší záujem o túto pozíciu. „Zrejme ľudia vedia, že je to v rukách poslancov a tam je politický záujem, bez poslaneckých klubov neuspeje nikto, kvôli tomu si myslím, že nie je väčší záujem,“ vysvetlil Szántó.

Súčasnému hlavnému kontrolórovi končí šesťročné volebné obdobie. Voľba sa má uskutočniť v utorok 12. decembra, voliť sa má tajnom hlasovaní. Kontrolór bude mať stopercentný pracovný úväzok.

Rimavskosobotské zastupiteľstvo určilo požiadavky, ktoré museli spĺňať kandidáti na pozíciu hlavného kontrolóra. Tým je ukončené minimálne úplné stredné vzdelanie. Vítané je však ukončené vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa. Podľa ďalších požiadaviek bola vítaná prax minimálne päť rokov, znalosť právnych predpisov v oblasti hospodárenia územnej samosprávy, rozpočtových a príspevkových organizácií územnej samosprávy, bezúhonnosť či znalosť maďarského jazyka.

Zdroj: vobraze.sk