Ceglédyho nahradí v poslaneckých laviciach Kuvik. Jurkemík mandát neprijal

Róbert Kuvik

Novým rimavskosobotským poslancom sa má stať Róbert Kuvik (Smer-SD). V mestskom zastupiteľstve nahradí Radovana Ceglédyho (OKS), ktorý sa začiatkom tohto mesiaca vzdal mandátu. V poslaneckých laviciach patril do klubu Spolu sme Sobota, kde bol podpredsedom. Vo volebnom obvode č. 2 (Rožňavská – Šibeničný vrch – Sabová – Vinice – Bakta – Nižná Pokoradz) bol na základe výsledkov vlaňajších komunálnych volieb prvým náhradníkom lekár Ján Jurkemík s počtom hlasov 275. Podľa informácií z organizačného odboru mestského úradu mandát neprijal a tak nasledoval ďalší z náhradníkov.

Tým je Kuvik, ktorému odovzdalo hlas 266 voličov. V minulých obdobiach už bol poslancom MsZ. „Dekrét som už bol prebrať na mestskom úrade,“ povedal pre vobraze.sk Kuvik. Ako doplnil, do poslaneckých lavíc sa vracia s tým, aby hájil záujmy občanov mesta Rimavská Sobota. Jednou z jeho priorít bolo optimalizovanie využitia chátrajúceho internátu na Školskej ulici. „Počuli sme, že by to mohlo slúžiť aj ako internát pre vysokú školu a s týmto zámerom by sme súhlasili. Lepšie ako byty nízkeho štandardu,“ zdôraznil Kuvik, ktorý je autorizovaný geodet, kartograf a projektant pozemkových úprav.

Podnikateľ Radovan Ceglédy získal v minuloročných komunálnych voľbách 326 hlasov. Ako vyhlásil na uplynulom rokovaní MsZ, za daných okolností sa cíti byť zbytočným v poslaneckých laviciach. „Cítim sa sakramentsky nekomfortne v miestnosti, kde nám sedí nejaký nácibáči, nejakí klamári a blázni a týmto pádom, keďže mesto ide tak, ako si vy veslujete, všetko je ako podľa vašich predstáv, som tu zbytočný. Týmto pádom ja pokladám svoju funkciu a vraciam svoj mandát poslanca,“ povedal Ceglédy. Poslancom sa stal prvýkrát po vlaňajších komunálnych voľbách, v minulosti kandidoval aj na primátora.

Rimavskosobotský poslanecký zbor má 21 členov.

Zdroj: vobraze.sk