Rodinný dom osvetľuje 26-tisíc svetielok. Atrakciu obzerali aj manželia Cerovskí + foto a video

Rimavské Janovce, Katka a Ondrej Cerovsky
Katka a Ondrej Cerovskí pred svojim rodinným domom v Rimavských Janovciach

Vyzdobený rodinný dom v Rimavských Janovciach, ktorý pripomína atmosféru vianočných sviatkov, chodia ľudia obzerať už od adventu. Autá prechádzajú vedľajšou ulicou a spomaľujú pri jednom z nich. Už roky ho vyzdobuje rodina Cerovských, hlavne hlava rodiny Ondrej. Atmosféru sme boli načerpať v Prvý sviatok vianočný, kedy intenzívne snežilo, čo znásobovalo čaro Vianoc.

Pred domom sme stretli aj manželov Cerovských, ktorí boli na prechádzke. Ako pre vobraze.sk priblížili, vyšli sa v ten pekný večer pozrieť, ako to vyzerá zvonku aj počas sneženia. „Zvnútra nemáme takú výzdobu, len to, čo manželka vkusne vyzdobila. Aj preto sme sa vyšli pozrieť vonku,“ povedal Ondrej Cerovský. Podľa jeho slov tento rok je na dome 26 tisíc svetelných bodov. V porovnaní s minulým rokom je ich o čosi menej. „Niektoré sa pokazili a nedokupoval som ich toľko. Je to taký štandard. Zdobiť som začal v úvode adventu a kompletne hotové to bolo na poslednú adventnú nedeľu,“ dodal. V R. Janovciach je vyzdobených viacero rodinných domov. Rozsah ich výzdoby je však len zlomkový. Pred obecným úradom svieti adventný veniec. Viac z výzdoby si môžete pozrieť prostredníctvom nášho videa.

Manželka Katka jeho iniciatívu podporuje. Je jeho oporou aj popri motorkách. Spolu sme ich tento rok stretli v Boľkovciach medzi najrýchlejšími šprintérmi. Ondrej Cerovský je niekoľkonásobný majster Slovenska v šprinte motocyklov v kategórii M2. Aj keď už dva roky nejazdí, na domáce preteky sa prišiel pozrieť a aj zúčastniť.

Zdroj: vobraze.sk