Obchodné centrum v Tornali otvoria tento týždeň

V Tornali budú mať obchodné centrum, ktoré je prerobené z nedostavanej a chátrajúcej budovy polikliniky. Nachádza sa na Sídlisku Juh a otvoriť ho majú začiatkom decembra. Ako pre vobraze.sk uviedol prednosta Mestského úradu v Tornali Ladislav Nagy, pôjde o malé obchodné centrum, ktoré má mať do 10 obchodov. „Niektoré obchody oficiálne otvárajú 1. decembra a asi dva obchody si robia teraz prípravu. Vzniknú tam aj nové možnosti zamestnania,“ hovorí Nagy.

Otvorenie bolo pôvodne avizované na september. Na obchodoch sú vyvesené ospravedlnenia. „Bol problém s kolaudovaním. Je to veľká stavba. Už je to ale v dobrom stave,“ povedal Nagy. Podľa jeho slov sú spokojní, lebo v tej časti mesta mali 30-ročnú ruinu. „Teraz to má pekný vzhľad, je tam parkovisko, kaviareň, vedľa Lidl,“ dodal.

Parkovisko pre desiatky vozidiel je označené a osvetlené. Jeho súčasťou je aj nabíjacia stanica pre elektromobily. Našli sme tam aj útočisko pre záchranu rôzneho hmyzu, takzvaný hmyzí hotel.


Stavba je plánovaná ako polyfunkčný objekt. Generálny riaditeľ a spoluvlastník staviteľa, ktorý je zároveň majiteľ firmy OP Centrum Retail s.r.o. Prievidza, Miroslav Tavela uviedol, že zatiaľ urobili rekonštrukciu len prvého nadzemného podlažia. Ďalšie dve podlažia sa podľa neho dočkajú obnovenia až v budúcom období. Na prízemí budú podľa Tavela predajne KIK, Pepco, Super ZOO, Danubius -mäsiarstvo, 1ST.DAY, GG-Tabak a Teta Drogérie. Stavba sa realizuje s finančným nákladom približne 2,5 milióna eur.

Zdroj: vobraze.sk

Z nedostavanej polikliniky vyrastá polyfunkčná budova