Vančíkovú v kresle riaditeľky DD a DSS v R. Sobote nahradí Zaušková

Domov dôchodcov

Novou riaditeľkou Domova dôchodcov a domova sociálnych služieb v Rimavskej Sobote sa od prvého januára 2023 stane Miloslava Zaušková. Do tejto funkcie ju vymenovalo Zastupiteľstvo Banskobystrického samosprávneho kraja na svojom včerajšom rokovaní. Pre vobraze.sk to potvrdila vedúca oddelenia komunikácie Úradu BBSK Lenka Štepáneková. Zaušková vystrieda v kresle riaditeľky Janu Vančíkovú. Pracovný pomer s ňou sa podľa vyjadrenia hovorkyne končí dohodou k 31. decembru tohto roka na základe jej žiadosti. Vančíková odchádza do dôchodku. Miloslava Zaušková zastáva pozíciu vedúcej strediska DD a DSS v Novej Bašte, ktoré patrí pod DD a DSS v Rimavskej Sobote.

Lenka Štepáneková informovala, že sa do výberového konania na obsadenie riaditeľskej funkcie prihlásilo päť uchádzačov a všetci splnili podmienky účasti v ňom. Do jeho druhého kola s osobným pohovorom pred výberovou komisiou postúpili traja uchádzači s najvyšším bodovým ohodnotením v prvom kole. Víťazkou výberového konania sa napokon stala Zaušková.

„Výsledky testovania potvrdili vhodnosť uchádzačky Miloslavy Zauškovej pre pozíciu riaditeľky zariadenia sociálnych služieb v oblasti manažérskych zručností, aj v oblasti osobnostných predpokladov. Miloslava Zaušková sa stala úspešne vybranou uchádzačkou s najvyšším počtom hlasov členov výberovej komisie,“ uvádza sa v dôvodovej správe pre poslancov krajského zastupiteľstva.

Hovorkyňa BBSK uviedla, že Jana Vančíková je riaditeľkou DD a DSS v Rimavskej Sobote od 15. februára 2007.

Zdroj: vobraze.sk