Primátor Tisovca si spomedzi poslancov vybral viceprimátorku

viceprimátorka Petra Čipková a primátor Ján Vengrín
Zľava v popredí: poslankyňa Petra Čipková, primátor Tisovca Ján Vengrín a Marta Svobodová

Tisovský primátor Ján Vengrín (Sme rodina) si vybral svojho zástupcu. Viceprimátorkou sa stane Petra Čipková. Tá je poslankyňou mestského zastupiteľstva za volebný obvod č. 1. V komunálnych voľbách kandidovala za hnutie Sme rodina a získala podporu 385 voličov. „Dnes bude vymenovaná na zastupiteľstve,“ povedal pre vobraze.sk primátor Ján Vengrín. Ako ďalej svoje rozhodnutie vysvetlil, pozná jej prácu a pozná ju ako človeka. „Pre mňa je to najlepší kandidát na funkciu viceprimátora. Mám kompetenciu a rozhodol som sa, že to bude ona,“ uviedol. Petra Čipková je  riaditeľkou ÚPSVR v Revúcej. Mestské zastupiteľstvo tvorí jedenásť volených zástupcov občanov.

K obsadeniu pozície prednostky mestského úradu uviedol, že ju naďalej bude ešte pár mesiacov vykonávať Eva Kučerová, ktorá je už v dôchodkovom veku. „Pracuje tu do februára alebo marca. Ostatné budeme riešiť potom,“ dodal.

Funkciou náčelníka Mestskej polície v Tisovci bude poverený Ján Barto. Nového príslušníka do radov mestskej polície plánujú podľa Vengrína hľadať začiatkom budúceho roka vo výberovom konaní.

Na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva schválili poslanci novému primátorovi Tisovca mesačný plat vo výške 2919 eur. Funkciou sobášiacich boli poverení poslanci Marta Svobodová a Ján Belica. Sobášiacim je zo zákona aj primátor mesta.

Zdroj. vobraze.sk, foto: Mesto Tisovec