V Horných Zahoranoch zrekonštruovali prístrešky pre turistov, cyklistov i obyvateľov

Turisti, cyklisti ale aj verejnosť v obci Horné Zahorany môžu využívať vynovené altánky. Zrekonštruovali ich v uplynulých dňoch a sú tak pripravené aj na budúcoročnú sezónu. Ako pre vobraze.sk priblížila starostka obce Zuzana Vysokaiová, prístrešky sa už rozpadali a potrebovali obnovu. „Existujúcie drevené prístrešky plnili a znovu plnia viaceré funkcie na verejnom priestranstve obce,“ priblížila Vysokaiová, podľa ktorej práce realizovali zo zdrojov tohtoročného grantového programu MAS Malohont s názvom „Rekonštrukcia drevených prístreškov a rozšírenie informačných služieb“ vo výške 2 tisíc eur. Jeden prístrešok je pri zvonici, druhý na križovatke oproti obecného úradu a turistických smerovníkoch.

Súčasťou projektu podľa starostky obce bolo aj rozšírenie informačných služieb pre občanov, turistov a cykloturistov smerujúcich z obce na rozhľadňu na Maginhrade, a to formou výroby a osadenia infotabule so znázornením atrakcií nachádzajúcich sa na území MAS Malohontu, ako aj osadením smerových tabúľ v lese, ktorých existencia samotným turistom chýbala.

„Na jar budú verejné priestranstvo zdobiť jarné kvietky, ktoré dobrovoľníčky zasadili do drevených kvetináčov. Aj touto cestou sa chcem poďakovať za možnosť zapojiť sa do grantu, a tak skrášliť našu obec. Súčasne sa chcem poďakovať všetkým poslancom a občanom, ktorí sa aktívne zapojili do realizácie a obetovali svoj čas, energiu a pohodlie v prospech nás všetkých. Verím, že výsledok projektu bude slúžiť všetkým a snáď sa v budúcnosti znovu nájde motivácia nás všetkých urobiť niečo pre ľudí nezištne a s radosťou,“ dodala.

Zdroj: vobraze.sk, Oú Horné Zahorany, Platený alebo sponzorovaný článok