S opravou oplotenia obecného úradu pomáhali aj dobrovoľníci

Pred obecným úradom v Horných Zahoranoch majú nové oplotenie aj posuvnú bránu. Pri jeho postavení pomáhali aj miestni dobrovoľníci. Ako pre vobraze.sk priblížila starostka obce Zuzana Vysokaiová, pomáhali pri postavení nového múrika, vrátane nového základu a osadenia stĺpikov a plotových dielcov.

„Realizovali sme to z prostriedkov obce a dotácie za pomoci dobrovoľníkov z radov občanov, ktorí počas dvoch brigád pridali ruku k dielu. Všetkým zúčastneným patrí veľká vďaka,“ priblížila starostka s tým, že na oplotenie získali dotáciu vo výške tisíc eur od Banskobystrického samosprávneho kraja.

„Pridelené finančné prostriedky boli použité na výrobu posuvnej brány, chýbajúcej krídlovej bráničky a obnovu celkového oplotenia pred spoločenskou budovou obce,“ vysvetlila. Posuvnú bránu a krídlovú bráničku podľa starostky vyrobil miestny výrobca Vladimír Ilčík – Monekov.

V centre obce je vyše dvestoročná zvonica a pri nej detské ihrisko s altánkom. Verejné priestory pomohli tento rok zrevitalizovať tiež dobrovoľníci. Obecn je akousi medzizastávkou pre turistov a ich deti, či návštevníkov rôznych generácií smerujúcich na alebo z Maginhradu.

Zdroj: vobraze.sk

Dobrovoľníci pomohli v H. Zahoranoch zrevitalizovať verejné priestory