Tradičné motoristické podujatie v regióne tento rok nebude

Motoristické podujatie s dlhoročnou tradíciou tento rok na letisku v Boľkovciach nebude. Profesionálne preteky organizované Slovenskou šprintérskou asociáciou (SŠA) na tomto mieste boli zrušené. Ako pre vobraze.sk uviedol podpredseda SŠA Peter Kovács z Rimavskej Soboty, Letecké športové centrum im neposkytlo priestory letiska na prenájom. „Nečakane odmietli spoluprácu a nedali povolenie na prenájom,“ povedal a dodal, že tento rok organizujú zvyšných päť pretekov.

Letisko pri Boľkovciach bolo najbližšie k Rimavskej Sobote. Iná alternatíva podľa Kovácsa neexistuje. Šprintérske preteky organizujú 19 rokov a začínali práve v Rimavskej Sobote, kde si prvé dva ročníky našlo tisícky priaznivcov. Minulý rok si na Boľkovciach zmeralo sily viac ako 120 pretekárov z piatich krajín.

Široká verejnosť si tak aktuálne najrýchlejšie autá a motorky môže ísť pozrieť 27.mája na letisko v Trenčíne, kde sa uskutoční podujatie pod názvom POWER FEST DRAG WARS SK vs. HU & US CARS meeting. Kovács podľa jeho slov pozýva všetkých skalných priaznivcov, aby si prišli vychutnať vysokooktánovú vôňu benzínu a najrýchlejšie stroje, ktoré sprevádzajú krásne ženy. Šprintérske súťaže majú za sebou v tejto sezóne prvé dve kolá, a to spoločné majstrovstvá v Maďarsku a druhé kolo sa išlo na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni.

Zdroj: vobraze.sk