Študenti preukazujú zručnosti na medzinárodnom podujatí v R. Sobote + foto a video

Medzinárodný festival Four fest krajín V4 privítal aj tento rok stovky študentov a priaznivcov svojho remesla. V rimavskosobotskom Dome kultúry a v hoteli Zlatý býk si prišli zasúťažiť, predviesť svoje skúsenosti a zdokonaliť sa. Pripravovali a prezentovali najlepšiu kávu, najlepší drink či prestieranie. Kuchári upiekli lososa a kaderníci i kaderníčky tie najzaujímavejšie účesy a vizážistky líčenie. Spoločnou témou je Moja vytúžená zahraničná dovolenka. O hodnotenie výsledkov študentského remesla sa priebežne stará odborná porota, v ktorej bude mať zastúpenie Slovenský zväz kuchárov a cukrárov. Účesy prišiel hodnotiť aj špeciálny hosť Alexander Sokolov, ktorý má svoj salón v Prahe.

„Je exkluzívny člen poroty, docestoval už priamo na podujatie dopoludnia. Je popredný ruský kaderník pôvodom z Uralu, ale roky žije v Prahe, kde má svoje kadernícke štúdio. Bol porotcom na viacerých medzinárodných súťažiach v Paríži,“ povedala pre vobraze.sk učiteľka zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Rimavskej Sobote Helena Chrenková, ktorá kadernícku časť moderovala.

Dámsky účes na letnú párty na pobreží odprezentovalo 20 modeliek. Za hodinu mali vytvoriť účes, ktorý nemusel byť celý v drdole, mohol byť aj zapletený či s vlasovou ozdobou.

Chlapcom robili športový účes na menšiu letnú párty. Súťažiaci mali na to 30 minút a v tejto disciplíne sa predstavilo 10 študentov zo Slovenska, Maďarska, ale aj z Poľska. „Porotcovia hodnotili aj módnu kreativitu. Jeden mládenec nám tu predviedol opaľovanie malých chĺpkov pomocou horiaceho plameňa. Bola to taká exkluzívnosť,“ priblížila Chrenková. Zaujímavosťou podľa nej bolo, že mali väčšie množstvo pánskych súťažiacich, nakoľko je nový odbor barbier.

Študenti súťažia v priebehu dnešného dňa. Ide o štrnásty ročník podujatia Four fest. Po vyhodnotení súťaže odborných zručností vo viacerých odboroch bude v Dome kultúry koncert slovenskej rockovej skupiny Metalinda. Vstupné je dobrovoľné.

Zdroj: vobraze.sk