Súťaž o Lidl Čistinku opäť spája ľudí. Aktivisti z R. Soboty prosia o pomoc. Prichádzajú so zberovými miestami i básničkou

Aktualizované.

Podľa výsledkov z 26.spetembra rána Rimavská Sobota predbehla v hlasovaní mesto Čadca a udržala prvé miesto.

Soboťania sa snažia zabojovať o mestský park od spoločnosti Lidl. Tá ho avizuje postaviť na základe súťaže v piatich mestách, ktoré v jednotlivých kategóriách dostanú najviac hlasov. V oddychovej zóne verejnosť nájde priestor pre šport, ale aj oddych. Aktivisti z Rimavskej Soboty, ktorí pracujú na tom, aby sa mesto opäť prebojovalo medzi postupujúcich, vyzývajú verejnosť o podporu.

Prosba o pomoc je určená všetkým obyvateľom Rimavskej Soboty a okolia, adresovaná je i Soboťanom, ktorí sú roztratení po všetkých kútoch Slovenska – pomôžte svojmu mestu! Stručne o priebehu súťaže, ktorá sa chýli ku koncu, ďalej priblížila Nadežda Garayová. Pre nakupujúcich nad 20 eur v Lidli, ktorí dostanú pri pokladni lístok a nepoužijú ho, prichádzajú aj s alternatívou zberových miest. Problém s chýbajúcimi kartičkami podľa nej niekoľkokrát reklamovali v Lidli a dnes by ešte malo dôjsť nejaké množstvo kartičiek do predajne v R. Sobote, no nevzdávajú sa a ďalej hľadajú a zbierajú aj kartičky z iných miest – Zvolen, Detva, Bratislava, Lučenec.

Viacerí ste určite postrehli, že opäť prebieha súťaž Lidl o krásny park ČISTINKA. Naše mesto sa tiež zapojilo, aj sme si viedli veľmi dobre, pokiaľ nás nepostihol výpadok kartičiek – najskôr to bolo 8 dní, neskôr zasa ďalšie 3 dni. A tak nám na päty začala šliapať Čadca, dokonca nás vysoko v hlasovaní predbehla. Tento rozdiel sme hromadným zasielaním kódov dobehli, lebo sme skupina zapálených odhodlaných ľudí (na FB pod názvom Čistinka pre Rimavskú Sobotu !!!!!!!), ktorí robia všetko možné i nemožné, aby sme výsledok zvrátili v náš prospech, pre naše mesto Rimavská Sobota. No k tomu potrebujeme i vašu pomoc, potrebujeme sa ako mesto spojiť, zomknúť, spolupracovať. Prosíme všetkých, ktorí v predajni Lidl, tiež od známych, priateľov, susedov majú možnosť dostať sa k súťažným kartičkám s kódom, aby nám tieto posúvali – až nehlasujú sami! – a my zo skupiny kódy odošleme. Je to jednoduché – buď po zotretí kartičky túto s kódom odfotíte a pošlete niekomu z našej skupiny do správy. Tiež je tu druhá možnosť – odovzdať takéto kartičky na zberné miesta.

Zatiaľ sú to tieto (prípadné nové zberné miesta tiež zverejníme):

Okresná Knižnica Mateja Hrebendu Rimavská Sobota – pri hlavnom pulte, Kids mood – detská móda – SNP 18 (hneď vedľa O2), Lekáreň Média – pri bývalej tržnici, Pizzéria Drak, Kongo Pub, Kvetinárstvo Longa – vedľa predajne Lidl, Restaurant Palazzo, Haly-Galy – pizzéria, Oáza Zdravia – pri pošte, 1.day Rimavská Sobota – pod Zlatým býkom, MŠ Rožňavská, Reštaurácia Europa

Na známosť sa všetkým dáva veľmi dôležitá správa:
Súťažíme o Čistinku, super miesto pre rodinku.
Pomôcť teraz musia všetci, aby jasné boli veci.
Nákup v Lidli spraviť treba, pokladníčka karty Ti dá.
A čo s nimi? – pýtaš sa? Registruj ich, neboj sa!
Keď sa Ti do toho nechce, odnes do krabičky v meste.
Každý hlas je teraz vzácny, chceme znížiť náskok Čadci.
Oslovte aj všetkých známych, aj bratrancov z Bratislavy.
Nech nám kódy posielajú, na výhre sa podieľajú.
Len 10 dní zostáva, ťažko sa nám zaspáva.
Hlavy si tu lámeme, ako Čadci ujdeme.
A keďže sme skvelá parta, len víťazstvo sa nám ráta.
Tak poď s nami ukázať, že Soboty sa treba báť!
Ľudia sú tu vskutku skvelí, na Čistinku vysadení.
Autor: Deniska Čomajová

Rimavská Sobota už v súťaži s Lidlom dvakrát získala detské ihrisko Žihadielko. O ďalšiu výhru sa pokúšajú aj aktuálne už približne mesiac a patria medzi najaktívnejšie mestá. Súťaž prebieha do polnoci 25. septembra. 

Pozrite si poradie v jednotlivých kategóriách.
Čistinky získajú mestá len na prvých miestach.

Zdroj: Nadežda Garayová, Lidl, vobraze.sk