Na severe okresu R. Sobota pozývajú na spoločné vítanie nového roka. V okresnom meste ohňostroj nebude

Pár dní pred koncom roka pozývajú niektoré samosprávy na rozlúčku so starým rokom. Spoločne chcú privítať nový rok a osláviť ho pri varenom víne, čaji s rumom či ohňostrojom. V Tisovci plánujú začať v sobotu 31. decembra asi hodinu pred polnocou na Námestí Dr. V. Clementisa. Ako pre vobraze.sk uviedol primátor Tisovca Ján Vengrín, pre verejnosť bude pripravený čaj s rumom, nasledovať bude príhovor a päť minút po polnoci bude ohňostroj.

„Mesto Hnúšťa vás srdečne pozýva na Námestie J.F.Rimavského (pred polikliniku) spoločne privítať nový rok 2023,“ informuje hnúšťanská samospráva. Podľa primátora Hnúšte Martina Pliešovského chcú nadviazať na stretnutia, aké boli pred coronou. Konať sa bude prvého januára o 00.30 hod. „Kým si ľudia doma štrngnú a prídu na námestie, tak je to tak akurát. Novoročný ohňostroj bude z balkónu polikliniky a podávať sa bude primátorské varené víno,“ dodal Pliešovský.

Rimavskosobotská samospráva ohňostroj v hodnote pár tisíc eur odmietla. Dôvodom je šetrenie financií. Ako prednedávnom pre vobraze.sk priblížil prednosta Mestského úradu v Rimavskej Sobote Štefan Szántó, ohňostroj tento rok nebude. „Je taká dohoda. Chceme šetriť a použijeme to na energetické náklady škôl,“ povedal Szántó.

Poznáme niektoré termíny plesov i zábav. Pribudnú aj novinky

Zdroj: vobraze.sk