Cestu pri Bátke sprejazdnili. SSC sa ospravedlňuje obyvateľom dotknutých obcí

foto: Robert Piatrik

Vodiči smerujúci od Rimavskej Soboty na Tornaľu a opačne už nemusia využívať obchádzku. Cestu I. triedy sprejazdnili tesne pred Vianocami. Ako pre vobraze.sk uviedol hovorca Slovenskej správy ciest Martin Guzi, stavebné práce sa ukončili v piatok 23. decembra, kedy sa v úseku spustila aj doprava. Tá už nevedie po obchádzkovej trase. „Premávka je vedená po hlavnej ceste v oboch jazdných smeroch s výnimkou úseku pri Bátke, kde na približne 500 metroch usmerňuje dopravu semafor v jednom jazdnom pruhu,“ doplnil.  

Práce na modernizácií cesty budú podľa Guziho pokračovať aj po zime prostredníctvom čiastočnej uzávierky v predmetnom úseku cesty.

Niekoľkomesačné presmerovanie hlavného ťahu na cesty tretej triedy cez okolité obce spôsobilo podľa ich starostov zhoršenie stavu komunikácií, podobne aj niektorých stavieb či rodinných domov a zhoršenie kvality života obyvateľov.

Otvorená cesta I. triedy medzi Bátkou a Figou.

Ako Guzi vysvetlil, predĺženie prác spôsobili problémy s dostupnosťou niektorých stavebných materiálov, predovšetkým pokiaľ ide o požadované množstvá. „Pred spustením prevádzky obchádzkovej trasy sa vykonal passport komunikácií, ktoré sa využívajú na obchádzkovú trasu. Po ukončení využívania obchádzkovej trasy sa vykoná rovnako ich passport a v prípade vzniku škôd sa navrhne ich riešenie,“ podotkol hovorca SSC.

Oprava mostu približne týždeň pred jeho otvorením.

„SSC sa ospravedlňuje obyvateľom dotknutých obcí, rekonštrukcia cesty a mosta sa mohli realizovať iba za úplnej uzávierky. Výsledkom bude lepší technický stav komunikácie a vyššia bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky,“ uviedol Martin Guzi.

Zdroj: vobraze.sk, foto: Michal Lichanec a Robert Piatrik