Mikuláš, vianočný kamión, trhy či kapustnica v R. Sobote sa blížia. Zisťovali sme, či bude aj ohňostroj

rhdr

Príchod Mikuláša i vianočné trhy v Rimavskej Sobote sa v čase Adventu blížia. Už 4. decembra v nedeľu popoludní o 17.00 hod. rozsvietia stromček pri spoločenskom dome v Tomašovej. „Zároveň príde aj Mikuláš so svojou družinou a rozdá darčeky pre deti i dospelých,“ priblížila pre vobraze.sk Helena Tóthová, ktorá je predsedníčkou výboru mestskej časti Tomašová. 

Na Hlavné námestie v R. Sobote príde Mikuláš. O deň neskôr, 5. decembra popoludní sem zavíta okolo 15.30 hod. Prísť má tradične na koči aj so svojimi pomocníkmi anjelom a čertom. „Prídu potešiť všetky deti mesta a okolia,“ informuje Centrum voľného času Relax Rimavská Sobota, ktoré podujatie organizuje aj s programom. Po príhovore má byť zapálený po prvýkrát aj vianočný stromček. Samospráva v sobotu 3. decembra rozsvieti už druhú adventnú sviečku.  

V stredu 14. decembra o 16:00 má na Hlavné námestie zavítať aj vianočný Coca Cola kamión. V rámci akcie má byť podporený aj Slovenský Červený kríž. 

V dňoch  15. a 16. decembra samospráva avizuje na Hlavnom námestí vianočné trhy. Podľa informácií z odboru rozvoja na mestskom úrade prejavilo záujem už približne 40 subjektov, z toho viac ako 20 už aj zaplatilo poplatok. Trhy majú byť na troch stranách Hlavného námestia a ich súčasťou bude aj občerstvenie. Záujem o voľné miesta býva najväčší v posledné dni pred podujatím. Ako pre vobraze.sk priblížil prednosta Mestského úradu v Rimavskej Sobote Štefan Szántó, ohňostroj tento rok nebude. „Je také dohoda. Chceme šetriť a použijeme to na energetické náklady škôl,“ povedal Szántó. 

Na Hlavnom námestí o deň neskôr bude aj Vianočná kapustnica. Firmy a inštitúcie z Rimavskej Soboty budú súťažiť o najlepšiu vianočnú kapustnicu. Súčasťou programu a vyvrcholením bude aj skupina Vidiek s Jánom Kuricom. Akcia bude 17. decembra. Podľa Ladislava Kolozsiho z OZ Naša Sobota sa záujemcovia môžu prihlásiť do 12. decembra. 

Zdroj: vobraze.sk