Menej novorodencov a podstatne viac úmrtí, taký bol minulý rok v R. Sobote

Radnica Rimavská Sobota

V roku 2021 v rimavskosobotskom matričnom obvode narodilo o pár desiatok detí menej. V pandemickom roku prišlo na svet 1094 detí. Podstatnejší rozdiel je však v počte úmrtí. Minulý rok nás opustilo 865 ľudí, čo je nárast o vyše 230. Pre vobraze.sk to uviedol rimavskosobotský matričný úrad. Do počtu úmrtí sa pripočítavajú aj pričlenené okolité obce ako Zacharovce 2, Pavlovce 1, Horné Zahorany 1 či Rimavské Janovce.

Pandémia však neovplyvnila počet sobášov v Rimavskej Sobote. Do stavu manželského vstúpilo 119 párov. Brali sa aj šesťdesiatnici. Je to o niečo viac ako za celý vlaňajší rok, kedy do manželského zväzku vstúpilo takmer sto párov.
Podľa údajov z úradu v Rimavskej Sobote v tomto roku tak, ako po iné, dominovali civilné sobáše, ktorých bolo vyše 80. Najviac svadieb počas jedného dňa zaznamenala matrika 31. júla, bolo ich až päť. Najviac sa sobášilo v mesiaci júl, kedy vykonali až 25 sobášov. Čo sa týka sobášnych dní, snúbenci uprednostňovali najmä v tomto období uzavretie manželstva v piatok.

Sobášom sme sa viac venovali už v decembri. Ktorý z poslancov najčastejšie sobášil a koľko bolo sobášov s cudzími štátnymi príslušníkmi sa dozviete v článku.

Pandémia neovplyvnila počet sobášov v R. Sobote. Brali sa aj šesťdesiatnici

Zdroj: vobraze.sk