Dvadsiaty ročník Cesty rozprávkovým lesom prilákal malých i veľkých + foto

Mikroregión Rimava a Rimavica s veľkou radosťou zorganizoval na Vyšnom Skálniku 20. ročník Cesty rozprávkovým lesom pre malých i veľkých. Počasie prialo i tento rok a na cestu rozprávkami sa vydalo okolo 480 detí v sprievode svojich mám, otcov, starých rodičov či krstných alebo iných priateľov. Návštevnosť bola aj tento rok hojná a veľké parkovisko sa zapĺňalo bez problémov.

Na stanovištiach čakali rozprávky nielen od Dobšinského (Zlatá priadka, Múdry chlapec, Trojruža, Nebojsa, Ako išlo vajce na vandrovku , Zlaté pero, zlatá podkova, zlatý vlas), ale aj rozprávky ako  Snehulienka a 7 trpaslíkov, Mickey Mouse, Červená čiapočka či Veselá obloha, ktorú pripravili dobrovoľníci za Mikroregión Rimava a Rimavica. Jedno zo stanovíšť vytvorili aj pracovníčky Centra integrovanej sociálnej zdravotnej starostlivosti (CISZS) s rozprávkou Pamodaj šťastia, lavička.

Úlohy, ktoré deti plnili boli zaujímavé a niektoré preverili ich zručnosti a schopnosti, ale aj odvahu. Na konci cesty po vyzbieraní pečiatok dostali deti sladkú odmenu od ježibaby a strigôňa.

Súčasťou podujatia aj tento rok bola Usmievanka Anka, ktorá deti zabávala svojím spevom a tancom. Nechýbali ani koníky z JK Excel Madon. Rozšírený program bol o OZ Bella Hope, kde deťom Miško a Miška vysvetľovali ako sa o sovičky či psíky treba starať a ako sa k nim správať. Zaujímavým doplnením bol taktiež aj Lukostrelecký klub Bašta, kde si mohli deti i dospelí zastrieľať pod odborným dozorom z luku.

No a na záver, samozrejme, bez toho by to nešlo, boli nafukovacie atrakcie, balóniky, cukrová vata, guľáš, párky a kto chcel, ten si mohol dať namaľovať niečo pekné na tvár. Žienky pod vedením pani Pohorelskej to s radosťou spravili. 

Súčasťou podujatia bolo aj ukončenie rezbárskeho sympózia, na ktorom pracovitý rezbári počas celého týždňa tvorili sochy na náučný chodník, ktoré vystriedajú tie, čo nahlodal zub času. Návštevníci mohli vidieť krásnu prácu týchto šikovných rezbárov: Pavol Hajduk, Albert Šimrák, Marián Hutira a Erik Kalinka. Klobúk dole pred ich zručnosťou vdýchnuť drevu nový život a toľkú krásu.

Ďakujeme všetkým sponzorom, že prispeli trochou ku krajšiemu podujatiu: polep.sk, Tauris a.s. Rimavská Sobota, Miroslav Juhás – MIVEPek Hnúšťa a najväčšie poďakovanie patrí členovi Norbertovi Keľovi (Keľo a synovia, s.r.o.) za všetko, s čím nám pomohol a spravil. Sochy, ktoré vznikli vďaka rezbárskemu sympóziu boli tiež podporené s finančnou podporou BBSK.

Ďalšie veľké poďakovanie patrí aj všetkým 90 dobrovoľníkom na stanovištiach, pretože bez nich by to nešlo. Taktiež poďakovanie patrí aj návštevníkom, ktorí na toto podujatie zavítali, lebo bez nich by to nemalo zmysel. Pevne veríme a dúfame, že sa vám podujatie páčilo. Ak áno povedzte to ďalej, ak nie, povedzte to nám.

Zdroj: tlačová správa – Henrieta Struhárová, manažérka Mikroregiónu Rimava – Rimavica (redakčne upravené)