Poltárčan Uhlár posilnil Fiľakovo

Ľuboš Uhlár (vpravo) v drese Baníka Kalinovo

Futbalista Ľuboš Uhlár posilnil treťoligový tím FTC Fiľakovo. Dvadsaťdvaročný stopér tam prestúpil z TJ Baník Kalinovo. „Už som potreboval nový impulz. V hre boli dva kluby, okrem Fiľakova aj RSC Hamsik Academy Banská Bystrica, kde som pôsobil v mládežníckom veku. Zavážilo viac faktorov, pre ktoré som sa rozhodol prijať ponuku Fiľakova. V FTC sa skladá dobrý tím. Myslím si, že sa budeme pohybovať v hornej polovici tabuľky. Chcem pomôcť Fiľakovu svojimi výkonmi k čo najlepšiemu umiestneniu,“ povedal pre vobraze.sk Ľuboš Uhlár. „S trénerom Ivanom Ádámom sme si sadli. Páči sa mi spôsob hry, ktorý preferuje,“ dodal.

Mladý Poltárčan si odkrútil v Kalinove tri sezóny. Do Baníka prišiel niekdajší mládežnícky reprezentant z ŠK Slovan Bratislava. V drese belasých sa stal majstrom Slovenska v kategórii U16, trénerom mančaftu bol Szilárd Németh. Neskôr však Uhlára v kariére pribrzdili zdravotné problémy s kolenom. Práve v Kalinove vhupol medzi seniorov, v jeho farbách skóroval šesťkrát. „Pôsobenie v Baníku Kalinovo hodnotím pozitívne, niečo mi to dalo. Spoluhráči ma brali ako jedného z lídrov, v niektorých zápasoch som bol aj kapitánom mužstva. Baník Kalinovo je klub, do ktorého sa vždy rád vrátim. Domnievam sa však, že čo sa týka spolupráce s prvoligovou Podbrezovou, ktorej sme boli farmou, prevažovali negatíva. Na tréningoch nás bolo málo, spoliehali sme sa na futbalistov Podbrezovej,“ hovorí Ľuboš Uhlár. S futbalom začínal v poltárskom Sklotatrane.

Na Filozofickej fakulte UMB v Banskej Bystrici študuje učiteľstvo telesnej výchovy. „Aj vzhľadom na študijné povinnosti som nad pôsobením v druhej lige nerozmýšľal. Nejaké ponuky sa však pred istým časom objavili. Vo Fiľakove máme kvalitnejšie tréningy než v Kalinove. Uvidíme, ako na tom budem o rok, ako to budem zvládať v novom prostredí, ako bude na záťaž reagovať to pravé koleno. Ak sa mi nasledujúca sezóna vydarí, možno by som niečo skúsil vo vyššej súťaži,“ vyjadrila sa nová akvizícia fiľakovského FTC.

Vo voľnom čase sa venuje rybárčeniu. „Sem – tam sa zúčastním aj na súťažiach. Mám už z nich nejaké trofeje. Obľúbil som si tiež hokej, ktorý si chodievam s rôznymi partiami zahrať, keď sú v prevádzke zimné štadióny v Rimavskej Sobote či v Lučenci,“ povedal Uhlár.

Ľuboš Uhlár (vpravo) sa venuje rybárčeniu

Zdroj: vobraze.sk, foto: album Ľ. Uhlára